V neděli 9. ledna se v lovosické hale Chemik odehrálo utkání 16. kola 1. Futsal ligy mezi domácím Rapidem Ústí n./L. a Olympikem Mělník. Hosté ze středních Čech potvrdili roli favorita a zvítězili 7:1.

Úvodní dvacetiminutovka vyšla lépe jednoznačně mělnickému celku. Gólový účet otevřel ve 4. minutě Nečas, který přidal ještě jednu branku v minutě deváté. Mezitím ještě stihl v 7. minutě asistovat u branky spoluhráče Sváty. Poslední branku prvního dějství obstaral v 10. minutě Dominik Šustr a do kabin se šlo za stavu 0:4 z pohledu domácích. 

Také druhý poločas se odehrál v režii hostujících hráčů. Další 2 branky přidal ve 26. a 40. minutě utkání Matěj Sváta, který tak zaznamenal hattrick. V minutě 28. se za hosty prosadil také Kalabis. Za domácí se prosadil ve 38. minutě jako jediný Pedro Heinrich Braga. Utkání tak skončilo výsledkem 7:1 ve prospěch Olympiku, který ztrácí už jen pouhý bod na šestou Spartu.

Ohlasy

Jakub Němec (SK Olympik Mělník): “Chtěli jsme vyhrát a do nového roku vstoupit ziskem tří bodů. Věděli jsme, že Ústí nad Labem chybí vykartovaní hráči, přesto jsme nechtěli nic podcenit. Kluky jsem nabádal, aby k zápasu přistoupili na sto procent. Jsem rád, že jsme utkání zvládli až na poslední čtyři minuty, kdy jsme nepodrželi balón a měli zbytečné ztráty. Jinak jsme předvedli dobrý výkon, ve kterém chceme pokračovat po zbytek sezóny.”  

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí nad Labem): “Věděli jsme již před zápasem, že nás čeká vzhledem k velkém počtu absencí těžké střetnutí. Chyběli nám tři klíčoví vykartovaní hráči a někteří zranění, navíc onemocněl trenér a já musel částečně zastoupit jeho roli. Do utkání jsme tak šli s čistou hlavou a neměli co ztratit. Šanci dostala pětice juniorů z juniorské ligy, ve které jsme z deseti kol uhráli deset výher. Výsledek proti Mělníku je pro nás krutý, předvedená hra špatná nebyla. Mělník byl ale rychlejší a fyzicky vyspělejší, my doplatili i na nezkušenost. Nemáme se za co stydět, přestože jsme prohráli o šest branek. Pro mladé hráče je to do budoucna velká škola, kterou jednou zúročí v dalších zápasech. Mrzí nás červená karta pro Jiřího Zápotockého, jinak bychom měli být pro další kolo kompletní. Chceme zabojovat o body, záchrana soutěže stále není jistá a je o co hrát do konce sezóny.”

FC RAPID ÚSTÍ NAD LABEM – SK OLYMPIK MĚLNÍK 1:7 (0:4)

Branky: 38. Pedro – 4. Nečas (Lehner), 7. Sváta (Nečas), 9. Nečas (Kalabis), 10. Šustr (Gabčo), 26. Sváta, 28. Kalabis, 40. Sváta (Vokoun)

Karty: 14. Macháček (RUL), 20. Čapek (RUL), 27. Fernando (RUL), 31. Jiří Zápotocký (RUL)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (33. Smolař) – Jaroslav Zápotocký, Jiří Zápotocký, M. Gajdoš, J. Gajdoš – Fernando, Pedro, M. Macháček, M. Čapek – připraven Maxa, připraven Schorsch. Trenér: Matěj Čapek (hrající).
 
SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) – Šustr, Vokoun, Sváta, Gabčo – J. Novotný, Nečas, Lehner, Kalabis – připraven Šmejkal, připraven Babovák. Trenér: Jakub Němec.
 
Rozhodčí: O. Černý – Kresta, Mollinger; delegát: Bydžovský