První letošní domácí zápas čeká v pátek 14. ledna prvoligové futsalisty Olympiku Mělník. Proti České Lípě budou chtít od 20 hodin v hale na gymnáziu potvrdit pět dní starou přesvědčivou výhru na půdě ústeckého Rapidu.

„Českou lípu budeme chtít zvládnout, abychom stále mohli pomýšlet na top šestku, která je naším vysněným cílem,“ velí k dalším třem bodům brankář Jan Žežulka. Ten byl mimochodem v neděli oceněn v rámci galavečera Grassroots neprofesionálního fotbalu na pražském Žofíně třetím místem v kategorii futsalových talentů.

V lovosické hale ve stejný den pustil za svá záda jedinou střelu domácího Rapidu a pomohl tak k hladké výhře 7:1. Proti Lípě by se za podobný výsledek se spoluhráči rozhodně nezlobil.

„Byl bych rád, kdybychom navázali na posledních pár zápasů, kdy se nám dařilo dobře do ofenzivy i defenzivy. Neočekávám lehké utkání, protože Česká lípa i přes formu posledních sezon byla a je kvalitním mužstvem se spoustou zkušených hráčů. Věřím ale, že zápas zvládneme a budeme se moct dotáhnout na Spartu,“ dodal Jan Žežulka, jehož tým drží pětizápasovou sérii bez porážky.

V tabulce předposlední hosté si uvědomují, že k záchraně potřebují co nejdříve začít sbírat body. V prvním novoročním zápase se jim to remízou s Českými Budějovicemi podařilo po předešlých devíti nezdarech. Poslední ze tří výher se datuje do prvního vzájemného duelu s Mělníkem. Vítězství 5:3 měla na svědomí především dvojice Bialek – Fichtner, která se podělila o všechny góly Démonů.

„Pokud si chceme zachovat naději na záchranu, musíme na Mělníku podat perfektní výkon a pokusit se odvést minimálně bod,” vyhlásil před utkáním trenér Karel Kruliš.