Tento týden se znovu naplno roztáčí kola futsalové ligy. Mělnický Olympik se v rámci 16. kola představí v neděli od 19.30 hodin v hale ústeckého Rapidu.

„Je před námi důležité utkání o play off, do kterého chceme jít z co nejlepší pozice. Proto je potřeba utkání s Ústím zvládnout a do nového roku vstoupit vítězstvím,“ přeje si trenér Olympiku Jakub Němec.

Soupeř ztrácí v tabulce na sedmý Mělník jediný bod, odehrál ovšem o dvě utkání více. V tom úvodním v sezoně pak prohrál na soutoku na začátku října 3:8. Pod pod pět gólů se tehdy podepsal Josef Gabčo. Hosté korigovali až za rozhodnutého stavu.

Trenér Němec tentokrát očekává náročné a mnohem vyrovnanější utkání. „Ústí posílilo, daří se jim pravidelně dělat body a předvádí velmi dobré výkony. Budeme muset předvést stoprocentní koncentrovaný výkon s maximálním nasazením a přístupem.“

Ohlas hráče Rapidu Matěje Čapka: „V prvním utkání roku 2022 hostíme v Lovosicích Mělník. Mělník má svou kvalitu a dlouhodobě se nám proti němu nedaří, což potvrdil i první vzájemný zápas v sezóně, kdy jsme kromě prohry předvedli také velmi špatný výkon. Věřím však, že se nám podaří v neděli tento výkon odčinit a vstoupíme do nového roku ziskem bodů.“