Úplně jiný zápas! Futsalisté Mělníka ve druhém čtvrtfinále tahali proti favorizované Plzni prakticky od začátku za kratší konec. Po domácí porážce 0:6 budou v příštím utkání odvracet v hale soupeře konec sezony. V hostujícím dresu řádila především dvojice Rešetár – Holý, která se spolupodílela na všech gólech. Hráči Olympiku se do statistik tentokrát zapsali pouze červenou kartou Šmejkala.

„Plzeň nás dnes trestala z našich chyb a vítězství jsme jí dost usnadnili,” mrzelo trenéra poražených Jakuba Němce.

Plzeň poprvé zaskočila domácí na začátku třetí minuty, kdy bleskově rozehraný rok uklízel za Šandova záda kapitán Rešetár. Mělník namlsaný pět dní starou smolnou porážkou se tak dostal do pozice, v jaké končil úvodní čtvrtfinále.

Na západě Čech měl ovšem na dorovnání náskoku soupeře jen něco málo přes pět minut prodloužení. Tentokrát stála před Němcovou partou téměř kompletní hrací doba. Proti silnému soupeři, který už mohl počítat i s nejproduktivnějším hráčem základní části Vnukem, to ale nebylo nic platné.

„Rozhodující byla úvodní branka. Po ní se Plzeň zatáhla a nechala nás dobývat svou branku. Tenhle způsob hry nám vůbec nesvědčí a nepodařilo se nám dostat do rytmu jako v úvodním utkání,” měl jasno Němec o příčině porážky.

Občasné obléhání soustředěné obrany mohlo přinést v sedmé minutě i vyrovnání, kdyby dobrou střeleckou pozici lépe zužitkoval Šustr. Zbytek poločasu ale patřil Plzni, která si na rozdíl od prvního utkání rozhodně nemohla stěžovat na nízkou střeleckou efektivitu.

Když Seidler zvyšoval hlavou po nástřelu brankáře a přizvednutí od nahrávače večera Holého (1+4), šlo snad o teprve druhou střelu na Šandu, který se v brance protočil s minule fantastickým Žežulkou.

Na další komplikaci si domácí zadělali sami. Šmejkal si po udělení žluté karty za faul neodpustil nesportovní chování a svůj nesouhlas s výrokem rozhodčího dal najevo nakupnutím sálovky, o kterou v předešlém souboji přišel.

Gólový trest za druhou žlutou, a tedy červenou následoval prakticky okamžitě. Holý přidal k asistencím i přesilovkovou trefu na 0:3. Uklidněný favorit tak ještě před půlí držel všechny trumfy, domácí se alespoň do náznaků šancí dostávali jen velmi ztuha.

„Když už jsme se nadechovali k nějakému tlaku, tak nás zastavilo naprosto zbytečné vyloučení a z toho plynoucí gól na nula-tři. Pak už nám nezbývalo nic jiného, než vyzkoušet hru otevřít, a proto skóre vypadá tak, jak vypadá,” zlobil se Němec.

Nedlouho po návratu z šaten dvojice Rešetár – Seidler další naoko jednoduchou akcí odstřelila jakékoli plány Mělníka na zvrat. Na kobylku se Olympik nedokázal soupeři dostat ani na při power-play.

Na tu střídavě sázeli i hosté, jejichž kapitán Rešetár v závěru dvěma góly v rychlém sledu zkompletoval hattrick. Vahala si čisté konto vysloužil několika zákroky proti střelám z větší vzdálenosti. Na novou zápletku si oba tábory musí počkat do čtvrtka, kdy je v Plzni na programu zápas číslo tři.

Olympik Mělník – Interobal Plzeň 0:6 (0:3)
Branky: 3. Rešetár (Holý), 9. Seidler (Holý), 12. Holý (Vnuk), 22. Seidler (Rešetár), 37. Rešetár (Holý), 38. Rešetár (Holý)
Rozhodčí: Petr, Kliner
ŽK: 12. Šmejkal – ČK: 12. Šmejkal
Stav série: 0:2
Mělník: Šanda (Žežulka) – Nečas, Hrdý, Šup, Kalabis, Šustr, Šmejkal, Lehner, Prejsa, Nedostup

Zdroj: Mělnický deník
Autor: Luboš Kurzweil