V prvním čtvrtfinále ztratili zápas s favorizovanou Plzní až v prodloužení, před domácí odvetou futsalisté Olympiku Mělník věří, že mají na to, aby zápas dopadl podle představ i výsledkově. O vyrovnání série budou usilovat v pondělí od 20 hodin a utkání můžete sledovat na Facebooku Olympiku!

„V Plzni jsme byli kousíček od pro většinu lidí překvapivého vítězství. Já jsem však byl před sérií přesvědčený, že takto vyrovnané zápasy dokážeme s Plzní hrát a postup jim hodně znepříjemnit,“ připomněl trenér Olympiku Jakub Němec jednu z nejvíce smolných porážek v historii klubu. O těsný náskok připravil mělnický tým až vlastní gól v době, kdy časomíra v plzeňské hale ukazovala 39:39.

Přestože prodloužení přineslo další radost do tábora Interobalu, hosté si zápasem i přes konečnou porážku 1:2 dodali další porci sebevědomí. „Reálně jsem si potvrdili, že jsme schopní zvítězit. V domácích utkáních jsme ještě mnohem silnější. Když zopakujeme středeční výkon, může výsledek dopadnout ještě lépe,“ je přesvědčený Němec.

Zápasem odmakaným na sto procent s podporou fantastického brankáře Žežulky ukázal mladý tým své možnosti také v očích kapitána Dominika Šupa. „Klukům jsem po zápase řekl, že můžeme odjet se vztyčenou hlavou, protože tohle byl přesně výkon, jakým se budeme chtít prezentovat ve všech zápasech. Nesmíme si ale začít myslet, že všechno půjde samo,“ upozornil s tím, že cílem je vrátit ještě jednou sérii na Mělník, tedy vyhrát v pondělní doma, nebo ve čtvrtek na západě Čech.


Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
“V Plzni jsme byli kousíček od, pro většinu lidí, překvapivého vítězství. Já jsem však byl před sérií přesvědčený, že takovéto vyrovnané zápasy dokážeme s Plzní hrát a postup jim hodně znepříjemnit. I když se to v prvním utkání nakonec nepodařilo dotáhnout k vítězství, tak jsme si reálně potvrdili, že jsme schopni zvítězit a to nám hodně zvedlo sebevědomí. V domácích utkáních jsme ještě mnohem silnější a když zopakujeme středeční výkon tak výsledek může dopadnout ještě lépe.”

Dominik Šup, kapitán Olympiku:
“V prvním zápase jsme ukázali, čeho je náš velmi mladý tým schopný. Zápas od nás byl odmakaný na 100%. Nespočet skluzů, zablokovaných střel a vše bylo podpořeno fantastickým výkonem našeho gólmana Žežulky. Klukům jsem po zápase řekl, ze můžeme odjet se vztyčenou hlavou, protože tohle byl přesně ten výkon, jakým se budeme chtít prezentovat ve všech zápasech, ale nesmíme si teď začít myslet, že teď půjde vše samo. Budeme chtít navázat na tenhle výkon, zvítězit a ještě jednou vrátit sérii na Mělník!”

Zdroj: Mělnický deník
Autor: Luboš Kurzweil