Dramatizování série se nekoná, sezona končí. Futsalisté Mělníka prohráli s Plzní i třetí čtvrtfinálové utkání. V hale soupeře tentokrát velmi nekompletní sestava podlehla 0:4. Také se svou druhou účastí ve vyřazovací části se tak Mělničtí rozloučili v nejkratším možném čase.

O šancích hostů mnohé napovídal už pohled na sestavu. V ní chyběl kromě v pondělí vyloučeného Šmejkala také kapitán Šup kvůli svému vytížení ve fotbalových Teplicích a také nemocný Kalabis. Už jednou odložený křest ohněm naopak absolvoval teprve sedmnáctiletý junior Jakub Sváta, mladší bratr rovněž absentujícího Matěje.

Plzeňští se od začátku chopili iniciativy a v jedenácté minutě vedli stejně jako v utkání na soutoku dvoubrankovým rozdílem. Kromě první – reprezentační – čtyřky, za níž se v play-off premiérově trefil Vnuk, skóroval ještě Rick.

Souboj mezi plzeňským Künstnerem (vlevo) a mělnickým brankářem Žežulkou (uprostřed).        Foto: David Koranda

Týmu trenéra Jakuba Němce, který byl tentokrát připraven zaskočit v případě nouze na hřišti, se naskytla výborná příležitost na kontaktní gól v závěru půle. Hrdý ale namířil svou bombu z dlouhé penalty až příliš přesně a napálil pouze tyčku.

Nedáš – dostaneš platilo hned v úvodní minutě druhé části. To na tři dny starý hattrick navázal zkušený Rešetár. Uklidněný favorit už pak bezpečný náskok kontroloval a Štrajtem ještě navýšil.

Mělníku se i přes snaživý výkon znovu nepodařilo střeleckou nulu smazat. I když výsledkově to ani jednou nevyšlo, v prvním utkání dokázal být vítězi základní části rovnocenným soupeřem (1:2 po prodloužení). Ve zbylých dvou (0:6 a 0:4) už favorit potvrdil svou roli. Mladý kádr Olympiku spoléhajícího především na vlastní hráče ale celkově odehrál čtvrtfinále se ctí a navíc nasbíral cenné zkušenosti.

“Museli jsme se vypořádat s absencí některých hráčů, ale přesto si myslím, že jsme podali úctyhodný a obětavý výkon. Bohužel jsme v dnešním utkání, narozdíl od Plzně, opět nevyužili své šance, což byl hlavní důvod, proč jsme se ani na třetí pokus nemohli radovat z výhry. Plzeň ukázala svou vyspělost a kvalitu, takže nezbývá nic jiného než jí pogratulovat k postupu,” řekl po závěrečném utkání v sezoně zastupující kapitán Lukáš Nečas.

SK INTEROBAL PLZEŇ – SK OLYMPIK MĚLNÍK 4:0 (2:0)
Čtvrtfinále play-off 1. FUTSAL ligy 2020/21, 3. utkání 

Branky:
8. Vnuk (Vahala), 11. Rick (Kozár), 21. Rešetár (Vnuk), 33. Štrajt (Zdráhal) | Rozhodčí: Šmíd, Kresta | ŽK: 28. Vnuk – 28. Lehner, 31. Nedostup | Konečný stav série: 3:0, Plzeň postupuje do semifinále.

Plzeň: Vahala (Lecjaks, Luhový) – Rešetár, Holý, Vnuk, Seidler – Rick, Kozár, Künstner, Štrajt (Zdráhal, Maur)

Mělník: Žežulka (Šanda) – Mikyska, Hrdý, Nečas, Sváta, Lehner, Prejsa, Nedostup, Šustr (Němec)


zdroj: Mělnický deník |
autor: Luboš Kurzweil