Se staronovým kapitánem, dalšími dvěma navrátilci a jednou velezkušenou posilou vstoupí v pátek do nového ročníku nejvyšší soutěže futsalisté Olympiku Mělník. Prvním soupeřem týmu okolo reprezentanta Vokouna bude Liberec. Hrát se bude na severu Čech od 20 hodin.

Jiří Vokoun, Josef Gabčo, Dominik Zdržálek a Jiří Novotný. Právě o tuto čtyřku už známých a velmi zkušených hráčů Mělničtí během soutěžní přestávky doplnili svůj mladý kádr. První dva v minulé sezoně hostovali v pražské Spartě, Zdržálek se na soutok vrací z Liberce, odkud přišel i jediný opravdový novic mělnické sestavy – třiatřicetiletý Jiří Novotný. Oba tak na úvod čeká duel proti svým nedávným spoluhráčům.

Karel Vrabec (trenér, FTZS Liberec): „Je to první zápas sezóny, takže doufám, že jsou kluci dostatečně natěšení a nahecovaní a o to víc, že začínáme na domácí palubovce. Mělník je kvalitní tým s dobrými futsalisty, takže to určitě nebude lehký zápas, ale věřím, že každý z našich hráčů je připravený udělat maximum pro tým. Naše výkony se během celé přípravy stupňovali, proto doufám, že si to dokážeme přenést do prvního zápasu. Půjdeme do něj s maximálním nasazením a chutí vyhrát. Nic jiného, než výhru nebereme!”

Jakub Němec (trenér Olympiku): “Pro každý tým je důležité vstoupit dobře do soutěže. Hned na úvod nás však čeká velmi těžký soupeř. Liberec má ambice atakovat horní příčky tabulky a myslím, že se mu letos podařilo postavit velmi dobrý tým. Pro nás to bude zkouška jak jsme na ligu připraveni a utkání nám ukáže na co můžeme v letošním roce myslet. V přípravě jsme odehráli velmi dobrá utkání, na která chceme navázat hned na začátku soutěže. Když se nám to podaří tak budeme v Liberci úspěšní.”