Futsalisté Mladé Boleslavi a Mělníka změřili síly na úvod letní přípravy před startem nové sezony. A padlo při tom rovných deset branek.

První přípravné utkání před novou sezonou za sebou mají prvoligoví futsalisté Mělníka a jejich druholigoví kolegové z Mladé Boleslavi. Tradiční vzájemné měření sil tentokrát dopadlo výsledkově jasně pro favorita, který hostům v Neratovicích uštědřil porážku 2:8.

Skóre zápasu otevřel už ve druhé minutě z nacvičeného signálu Nedostup, za hosty srovnal po samostatném úniku jejich nejlepší hráč Odehnal. V půlce poločasu hosté inkasovali dvakrát během patnácti vteřin a znovu Nedostup a poté Gabčo stanovili poločasové skóre. I ve druhém poločase se hrál vyrovnaný futsal, hosté ale přeci jenom tahali za kratší konec provazu, a nakonec odešli s výraznou porážkou 2:8. Na té se podílel hlavně domácí Lukáš Nečas, který byl podepsaný hned pod sedmi domácími trefami, když dvě branky dal a na pět sám přihrál.

Před zahájením 1. Futsal ligy mají futsalisté Olympiku na programu ještě další tři přátelské zápasy. V pátek 13. srpna se svěřenci trenéra Němce utkají v pražském Edenu se Slavií a o čtyři dny později (úterý, 17. srpna) doma s teplickým Svarogem. Generálku na ligu sehraje Olympik proti druholigovému týmu Boca Juniors v Krupce, a to 20. srpna v pátek.

SK Olympik Mělník – Malibu Mladá Boleslav 8:2 (3:1)
Branky: 2. Nedostup (Nečas), 10. Nedostup, 10. Gabčo (Nečas), 23. Gabčo (Nečas), 32. Nedostup (Nečas), 32. Nečas (Nedostup), 40. Nečas (Gabčo), 40. Prejsa (Nečas) – 6. Odehnal, 26. Odehnal (Sedláček).
Mělník: Šanda – Lehner, Šmejkal, Prejsa, Gabčo, Babovák, Nedostup, Nečas, Machytka.
Malibu: Žežulka – Volf, Sedláček, Machů, Jirdásek – Odehnal, Kvapil, Vaněk, Formánek.

Zdroj: Mělnický deník
Autor: Jaroslav Bílek