Poprvé v sezoně prohráli dva zápasy v řadě. Futsalisté Olympiku Mělník se sice dvěma dlouhými penaltami vrátili v závěru prvního poločasu na dostřel domácí Slavii, Pražané ale stihli ještě do přestávky znovu odskočit a po změně stran stříleli už jen oni – vyhráli 7:2.

„Dneska jsme totálně vyhořeli na proměňování šancí. Rozhodující byl začátek utkání, kdy jsme měli jít do vedení o několik gólu, ale naopak jsme zbytečně inkasovali po našich chybách,“ objasnil trenér Mělníka Jakub Němec, proč musel s týmem celý zápas dotahovat. A nakonec neúspěšně. „Herně jsme nepředvedli špatný výkon, ale na krásu se futsal nehraje. Když nedáte celý zápas ze hry gól, tak se vyhrát prostě nedá.”

Domácím vystřelil průběžné čtvrté místo, které před utkáním patřilo Mělníku, především Radim Záruba. „Mělník je bojovný tým, jsme rádi, že jsme to zvládli,“ pochvaloval si autor hattricku. „Rychle jsme vedli, pak jsme sice nasbírali pět faulů, a to nás trochu zbrzdilo a nemohli jsme tolik chodit dopředu. Myslím si, že jsme ale měli zápas po celou dobu pod kontrolou a máme tři důležité body po nepodařeném zápase na Helasu. Věřím, že se nám začne také tahle dařit už venku a nebudeme vyhrávat jen doma.”

SK Slavia Praha – SK Olympik Mělník 7:2 (4:2)
Branky: 3. Sláma (Kuchta), 10. Kuchta (Sláma), 16. Záruba (Sita), 20. Záruba (Brychta), 28. Hrdina (Sláma), 29. Kuchta (Hrdina), 37. Záruba – 18. a 19. Vokoun (oba z 10 m kopu). Rozhodčí: Jurča – Laštovička. ŽK: 3:3. Diváci: 170.

Mělník: Šanda (Bouška) – Novotný, Šiler, Silva de Amorim, Sváta, Lehner, Gabčo, Vokoun, Nečas (Ježek, Šuba, Alves dos Santos)
Slavia: Žežulka (Vondráček) – Brychta, Sita, Tilinger, Ševčík, Kuča, Sláma, Kuchta, Homola, Vaktor, Hrdina, Veselý, Záruba