Vedoucí celek nejvyšší futsalové soutěže dal v mělnické hale hned v úvodu najevo, kdo bude na hrací ploše pánem. Po poločase pak Interobal vyšperkoval střelecké manévry až do dvouciferných rozměrů a vyhrál 12:2. Na výkonu Olympiku jen těžko najdeme něco pozitivního, asi jen to, že se jejich pozice v tabulce nemění a jsou nadále na čtvrtém místě.

 

Radek Šiler (uprostřed) v hlavičkovém souboji s plzeňským Seidlerem (vlevo) a Vahalou (vpravo). | Foto: Dana Šubová

Mělničtí před opět zaplněným hledištěm neudrželi s neporaženým favoritem čisté konto ani minutu. Co hůř, hosté skórovali i ze svého druhého útoku. Při opakovaném zakončení Seidlera pak domácí podržely tyče a šance se začaly rodit také na druhé straně.

Kapitán Vokoun vykřesal naději úchvatným volejem po rohu a zdálo se, že Mělník je definitivně zpátky v utkání. Hosté si ale brzy vzali bezpečný náskok zpět a do půle po strojových kombinacích odskočili až na rozdíl čtyř gólů – 1:5.

O přestávce domácí protočili téměř kompletní čtyřku a v utkání nepokračoval mimo jiné ani Gabčo. Kormidlem zápasu to ale nepohnulo. Naopak. Plzeň ve druhém poločase dominovala. Na co sáhla, to jí vyšlo. Ve 30. minutě tak už vyrovnala skóre (8:1) z únorového duelu ve své hale. Zastavit v té době hrozivě narůstající debakl se podařilo až hrou bez brankáře. Vokoun pak ještě jednou pokořil Vahalu. Poslední slovo ale beztak měli Západočeši.

„Dneska jsme dostali velkou facku. Měsíc se snažíme na něčem pracovat a mám pocit, jak kdybychom na ničem nepracovali. Plzeň byla od začátku dominantní, vůbec nás nepustila do hry a trestala naši naivitu svou skvěle hranou power play, kterou hrála celý zápas. Navíc proměnila snad všechno co šlo a kvůli tomu je skóre takhle hrozivé. Musíme se z toho vzpamatovat a makat dál v dalších zápasech,“ neskrýval po utkání svou nespokojenost trenér Olympiku Jakub Němec. 

Opačné pocity měl po konci zápasu reprezentační brankář Interobalu: „Povedl se nám start zápasu, dali jsme rychle dva góly. Bohužel místo toho, abychom další přidali, tak jsme inkasovali a vrátili domácím chuť. Naštěstí jsme zase brzy odskočili a vedení navyšovali. Takhle vysoká výhra v Mělníku je určitě cenná a důležité jsou hlavně tři body,“ řekl plzeňský Ondřej Vahala. 

 

SK OLYMPIK MĚLNÍK – SK INTEROBAL PLZEŇ 2:12 (1:5)

Branky: 5. Vokoun (Nečas), 38. Vokoun – 1. Seidler (Künstner), 2. Holý (Künstner), 8. Kozár (Rick), 12. Künstner (Seidler), 17. Rešetár (Holý), 23. Seidler, 28. Buchta (Křivánek), 31. Kozár (Künstner), 31. Holý (Künstner), 32. Rešetár (Holý), 34. Křivánek (Knobloch), 40. Křivánek (Štrajt)
MEL: Šanda (Bouška) – Joao, Novotný, Vokoun (C), Sváta, Gabčo, Šuba, Nečas, Šiler, Wilder, Lehner, Ježek
PLZ: Vahala (Němec) – Rick, Rešetár (C), Buchta, Kozár, Holý, Křivánek, Štrajt, Knobloch, Seidler, Maur, Künstner
Rozhodčí: Rygl, Petr (Vévodová)