S okleštěnou sestavou si proti ”superfavoritovi” nemohli dělat prakticky žádné ambice. Chrudim ale futsalisté Olympiku Mělník v prvním čtvrtfinále nakonec trápili asi ještě méně, než sami plánovali. Po výsledku 11:1 to ostatně neskrývali ani domácí hráči. 

Právě vstup byl z mělnického pohledu jízdou na kolotoči. První čtyři góly Východočeši vměstnali do pouhých 176 vteřin od úvodního hvizdu. Nejspíš se podepsala absence řady tradičních opor v čele s vykartovaným nejproduktivnějším hráčem mužstva Gabčem, kromě něj chyběli i Zdržálek, Nečas, Šup, či Kalabis.

Za hosty pak sice svou premiérovou brankou v nejvyšší soutěži korigoval teprve sedmnáctiletý Radek Šiler. Domácím ale jen poškádlil zrušením čistého konta, skóre pak už znovu narůstalo pouze jedním směrem. Stejně jako týden předtím v závěru základní části se zastavilo na kulatém rozdílu.

Druhou půli za Mělník odchytal Šanda a statisticky dopadl o dost lépe než Žežulka. Góly pustil jen tři, z toho dva z penalty. Jenže o vítězi už bylo dávno rozhodnuto…

Druhý zápas je na soutoku na programu ve čtvrtek od 19 hodin.Martin Doša, hráč Chrudimi
:

„Nečekali jsme upřímně, že to bude tak jednoduché. Podařilo se nám dát rychlé góly a poté jsme už jen upravovali výsledek tak, jak jsme si představovali. Myslím si, že jedenáct gólů je dobrá vizitka, škoda jednoho inkasovaného. Můžeme být spokojení, musíme jít dál zápas od zápasu.“

Jan Žežulka, brankář Olympiku:
„Před utkáním jsme si řekli, jak bychom se chtěli prezentovat, měli jsme nějaký plán… Ten plán vydržel prvních 30 vteřin zápasu. Osobně se k prvnímu poločasu vůbec nechci vracet, nebylo to vůbec dobré. Především v těchto zápasech je potřeba, aby gólman zachytal a to se mi absolutně nepovedlo. Klukům jsem se omluvil a jede se dál. Druhý poločas byl dobrý, možná dokonce velmi dobrý. Chrudim sice možná už trochu ubrala, ale my jsme výborně bránili a dokonce jsme si vypracovali relativně dost šancí. Pokud doma zopakujeme výkon z druhého poločasu a něco málo k němu přidáme, tak určitě můžeme udělat mnohem lepší výsledek než dnes.“FK CHRUDIM – SK OLYMPIK MĚLNÍK 11:1 (8:1)

Branky:
1. Slováček (Koudelka), 2. Koudelka (P. Drozd), 3. P. Drozd, 3. Doša (Torres), 9. Koudelka (P. Drozd), 15. Koudelka (Slováček), 18. Doša, 19. Radovanovič (Torres), 27. Everton (pen.), 30. Max (D. Drozd), 38. Kubát (10 m kop) – 4. Šiler (Šuba)

CHR: Dudu (35. Javorski, Gerčák) – Everton, Mareš, Kubát, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Radovanovič, Slováček
MEL: Žežulka (21. Šanda) – Lehner, Novotný, Šiler, Vokoun, Šuba, Nedostup, Šmejkal, Havel, Prejsa