S Chrudimí odehráli na čtvrtý pokus zatím nejlepší zápas v sezoně, nad vítězem základní části dokonce v úvodu vedli, na víc než porážku o pět branek to ale ani tentokrát nestačilo. Futsalisté Olympiku Mělník tak ve čtvrtfinálové sérii prohrávají 0:2 na zápasy a v sobotu budou na východě Čech odvracet konec sezony.

Vstup chrudimských hráčů do druhého čtvrtfinále nebyl tentokrát zcela ideální. Již ve druhé minutě potrestal ztrátu Tomáše Koudelky český reprezentant Jiří Vokoun, jenž rozjásal tribuny a překvapivě poslal Mělník do nejtěsnějšího možného vedení. Z náskoku se domácí radovali ale také jen dvě minuty, Tomáš Koudelka odčinil svoji původní chybu a po zákroku Žežulky proti střele Slováčka bleskurychle dorazil míč do sítě.

V další příležitosti nastřelil Martin Doša břevno, na druhé straně den otevřených dveří v chrudimské defenzívě nepotrestal Lehner ani Vokoun. A tak v polovině poločasu přišel trest Chrudimi. David Drozd se před Žežulkou nijak nerozpakoval, poslal míč pod břevno a otočil stav ve prospěch FK Chrudim! Do poločasu pak hráli už jenom hosté. Torresovu střelu si nešťastně srazil do vlastní sítě bývalý hráč Chrudimi Dominik Zdržálek, na poločasových 4:1 upravil svoji pátou brankou v play-off Tomáš Koudelka.

Ani po pauze se hostům dlouho nedařilo odskočit, kvalitně hrající Mělník držel střelce Chrudimi tentokrát na uzdě. Kritická se pro něj stala dvouminutovka mezi 32.-33. minutou, kdy se trefili Pavel Drozd a hned dvakrát Jaroslav Kubát. Poslední slovo si přece jen vzali domácí, střídajícího brankáře Libora Gerčáka, pro něhož to byla premiéra v dresu Chrudimi, prostřelil parádní ranou do šibenice v poslední minutě Radek Šmejkal.

Chrudimští nakonec zvítězili výsledkem 7:2 a v sérii hrané na tři vítězné body vedou již 2:0!

 


 

Jiří Vokoun, kapitán Olympiku: 
„Dnes jsme předvedli mnohem lepší výkon než v prvním utkání, což byl pro nás primární cíl. Myslím si, že prohra 2:7 není taková ostuda, jako kdybychom dostali opět přes deset branek. Jediné, co nás trochu mrzí, že jsme nepřidali víc gólů. S prohrou samozřejmě spokojeni být nemůžeme, ale s výkonem, z větší části, spokojeni jsme.“

David Drozd, hráč Chrudimi:
„Bylo to trochu jiné utkání. V prvním jsme dali tři rychlé branky a více méně bylo po zápase. Tady jsme prohrávali, ale rychle jsme vyrovnali. Poločas jsme vyhráli 4:1 a myslím si, že druhou půli jsme již měli pod kontrolou. Škoda dvou branek, které jsme dostali, protože ty nebyly úplně po velkých šancích.“

 


 

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FK CHRUDIM 2:7 (1:4)
Branky: 2. Vokoun, 40. Šmejkal (Zdržálek) – 4. Koudelka (Slováček), 10. D. Drozd (Slováček), 14. Torres (Everton), 20. Koudelka (D. Drozd), 32. P. Drozd (Max), 33. Kubát (Dudu), 33. Kubát (Max)
MEL: Žežulka (Šanda) – Lehner, Novotný, Šiler, Vokoun, Šuba, Nedostup, Šustr, Šmejkal, Zdržálek.
CHR: Dudu (36. Gerčák) – Koudelka, Slováček, D. Drozd, P. Drozd – Torres, Doša, Radovanović, Everton – R. Mareš, Kubát, Balog, Max