Po dlouhé pauze startuje v pátek nový ročník 1. Futsal ligy, která má oproti loňské sezóně 3 nováčky – Nejzbach Vysoké Mýto, Spartak Perštejn a SKUP Olomouc. 

Hned v prvním kole Olympik narazí na nejméně oblíbeného soupeře Chrudim. Poslední roky dokázali mělničtí obrat alespoň jednou o body všechny soupeře, ale právě chrudimské nikoli a dokonce se k tomu ani nepřiblížili. 

Favorit tohoto utkání je tedy více než jasný, nicméně svěřenci Jakuba Němce budou určitě chtít konečně obrat o body i obhájce titulu. Utkání začíná ve 20 hodin a vstupné na utkání bude 30 korun. 

 

Ohlasy k utkání…

Jiří Vokoun, kapitán Olympiku: „Hned v 1. kole doma přivítáme Chrudim, těžšího soupeře na úvod jsme dostat nemohli. Celý týden se připravujeme na to, abychom důsledně a bezchybně bránili, protože už nechceme od Chrudimi dostávat takové příděly jako poslední roky. Když budeme plnit všechny pokyny a přikloní se štěstí na naší stranu, tak se může stát cokoliv.“

Felipe Conde (trenérem FK Chrudim): “Do Mělníku jedeme vyhrát a diktovat tempo hry. Budeme se snažit neustále získávat míč, v jeho držení s ním pracovat inteligentně a být důrazní v brankovém prostoru. Toto bude naše strategie minimálně v 90% utkání. Intenzivní hra, chtít být na míči a ovládat průběh jsou silné charakteristiky našeho týmu, proto se tak vždy budeme snažit na hřišti chovat. Během sezony chceme růst, proto je potřeba ligu zahájit dobře a postupně si tak vytvářet velkou sebedůvěru pro zbytek ročníku.”