Posunout se zase o krok výš a tedy zabojovat o semifinále play-off. S takovým cílem vstupují do nové prvoligové sezony futsalisté Olympiku Mělník. Na náročnou misi se tým, který v uplynulých letech pravidelně končil na favoritovi ve čtvrtfinále bez vyhraného zápasu, vyzbrojil třemi posilami.

Dominik Šup, Tomáš Abrhám a Maumer Mešič…

První jméno není pro příznivce Olympiku neznámé. Týmu jeden čas dokonce kapitánoval. Z očí a mysli sešel až v loňském ročníku, kdy se věnoval hlavně fotbalu v třetiligových Brozanech. V hale se ve dvou zápasech objevil až po novém roce a navíc v jiném než mělnickém dresu. Se záchranou pomáhal České Lípě. 

Nyní hlásí autor 57 prvoligových gólů návrat. Trenér Jakub Němec si slibuje, že se znovu zařadí mezi tahouny po boku reprezentanta Jiřího Vokouna, střelce Josefa Gabča a nově třeba i Tomáše Abrháma. Jednatřicetiletý univerzál kope v lize už bezmála deset let a naposledy a opakovaně v České Lípě. Působil ovšem i na zvučnějších adresách v Plzni a Teplicích.

Mezi českolipské Démony patřil ve své premiérové sezoně v české nejvyšší soutěži i Maumer Mešič. Sedmadvacetiletý Bosňan kopal v loňské sezoně velký fotbal ve Štětí spolu s Jiřím Vokounem. Jejich cesty se nyní protnou na palubovce.

„Všichni noví hráči týmu určitě hodně pomohou,“ slibuje si trenér Němec, který naopak musí oželet některé absence. Především v případě Radka Šilera se jeví jako citelná. Osmnáctiletý talent se hned ve své první kompletní sezoně vypracoval v třetího nejproduktivnějšího hráče týmu, vidět byl i v zápasech reprezentace do 19 let. „Letos se bude věnovat fotbalové kariéře (za třetiligovou Admiru Praha),“ objasnil kouč.

Body chtějí v Mělníku sbírat hned od začátku. „Chtěli bychom zase bojovat o vyšší pozice, ale hlavně hrát hezčí futsal než minulý rok,“ vyhlásil Jakub Němec.„Máme doma jako první Liberec, hned těžký soupeř na úvod. Ale los je takový, že v pěti kolech chceme bodovat, chceme chytit začátek a posbírat body. Pak až máme myslím Plzeň. Do toho bychom rádi šli s čistou hlavou. Každý ví, že úvodní zápasy jsou alfou a omegou toho, jak bude celá sezona probíhat. Těšíme se na to, jsme připravení,“ ujistil trenér mělnického “áčka”.