První venkovní výhru doma potvrdit nedokázali. Futsalisté Olympiku Mělník nadějně rozehraný zápas s Chomutovem ztratili. Po obratu hostí ve druhém poločase a výsledku 4:6 tabulkovému sousedovi přepustili pátou příčku.

„Do zápasu jsme šli s určitou taktikou, která nám první poločas vycházela. Ve druhém jsme chtěli pokračovat v zajištěné obraně, ale nepovedl se nám vstup, kdy během pár minut soupeř utkání otočil. Góly, které jsme obdrželi, jsme mu darovali,” shrnul druhou domácí porážku v sezoně hráč Olympiku Domink Šustr.

Na domácí straně sice znovu opakovaně skóroval i asistoval nejlepší střelec soutěže Jiří Vokoun, syn bývalého prvoligového fotbalisty Gedeona Filip ale během dvou minut druhé části dvoubrankové vedení smazal.

Po chvíli to byli naopak domácí, kdo dotahoval. To se proměněnou penaltou na 4:4 ještě podařilo, radost z vyrovnán ale netrvala ani půl minuty. Podruhé už si Severočeši vedení vzít nenechali a v samém závěru výhru ještě korunovali.

Kalendářní rok v nejvyšší soutěži Mělničtí uzavřou pátečním utkáním v Liberci, který má na kontě o dva body méně.

Olympik Mělník – Oxyworld Baník Chomutov 4:6 (2:0)

Branky: 10. Abrham (Vokoun), 10. Vokoun (Abrham), 32. Abrham, 35. Vokoun z pen. – 21. Gedeon (Schreiner), 22. Gedeon (Schreiner), 22. Doleček (Nejedlý), 31. Vlach, 36. Krok, 40. Schreiner.

Olympik: Buchvak (Šanda) – Abrham, Ježek, Šuba, J. Sváta, M. Sváta, Machytka, Gabčo, Mešić , Vokoun, Šup, Šustr.