Neskutečný návrat do utkání předvedli v domácím utkání futsalisté Olympiku Mělník. Proti mistrovské Plzni dokázali v rozmezí pouhých sedmi minut hry otočit z 0:3 na 4:3. Ani to ale nakonec týmu trenéra Jakuba Němce proti jednomu z favoritů na titul na body nestačilo.

Hosté třemi góly v závěrečné pětiminutovce překlopili body na svou stranu. Radost z výhry jim kalilo pouze nezaviněné zranění střelce Tomáš Vnuka (koleno). Gólem a dvěma asistencemi se v utkání blýskl mělnický Lukáš Nečas. Pro domácí šlo o první porážku po sedmi zápasech. Ten další odehrají na půdě druhých Teplic už v pátek.

Podle kapitána Olympiku Jiřího Vokouna rozhodla plzeňská sázka na power-play. “Bohužel se nám ji nepovedlo ubránit, což nás rozhodilo a inkasovali jsme ještě dvakrát. Ale určitě se nemáme za co stydět a na výkonu můžeme stavět,” uvedl autor vyrovnání na 3:3 s tím, že si s týmem věří na bodový zisk z Teplic. Za celou kabinu pak popřál brzké uzdravení reprezentačnímu parťákovi Vnukovi.


Ohlasy

Jiří Vokoun, kapitán Olympiku: „Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejlepších týmu v ČR a tak jsme šli do zápasu s tím, že můžeme pouze získat. Prvních 15 minut jsme se jen bránili a během toho inkasovali 3 góly. V posledních 3 minutách první poločasu se nám podařilo srovnat a v úvodu druhé půle jsme dokonce šli do vedení 4:3. Plzeň se tak rozhodla jít do powerplay, kterou se nám bohužel nepovedlo ubránit, což nás rozhodilo a inkasovali jsme ještě dvakrát. Ale určitě se nemáme za co stydět a na tomto výkonu můžeme stavět! Proti obhájci titulu to na zisk bodů nestačilo a tak se pokusíme urvat body v pátek Teplicích, na které si věříme. Na závěr bych chtěl za celou kabinu popřát brzké uzdravení Tomáši Vnukovi, který si nešťastně a velmi ošklivě poranil koleno.“

Martin Zdráhal, hráč Interobalu: „Po dlouhé ligové přestávce jsme se do Mělníka těšili. Začali jsme v dobrém tempu, ale selhávali v koncovce. I přesto jsme si vytvořili tříbrankový náskok, o který jsme ale do poločasu nepochopitelně přišli. Zápas jsme zlomili až v závěru díky power-play. Výhra nás těší, ale přišli jsme o Tomáše Vnuka. Věřím, že ho uvidíme opět brzy na palubovce.“


SK OLYMPIK MĚLNÍK – SK INTEROBAL PLZEŇ 4:6 (3:3)

Branky:
18. Nečas (Zdržálek), 18. Zdržálek, 20. Vokoun (Nečas), 25. Nedostup (Nečas) – 6. Kozár (Rick), 10. Zdráhal (Seidler), 15. Künstner (Holý), 35. Rešetár (Kozár), 37. Rick (Seidler), 39. Seidler (Kozár)
Žluté karty: 28. Lehner (MEL), 30. Gabčo (MEL), 35. Šmejkal (MEL), 39. Vokoun (MEL) – 23. Seidler (PLZ)
SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) – Lehner, Šiler, Vokoun (C), Gabčo, Babovák, Nedostup, Nečas, Šmejkal, Zdržálek
SK Interobal Plzeň: Vahala (Luhový) – Rick, Rešetár (C), Kozár, Vnuk, Holý, Zdráhal, Štrajt, Seidler, Künstner
Rozhodčí: Čurda, Laštovička – Lafek