V pátek 29. října se v Mělníku odehraje utkání 9. kola 1. Futsal ligy mezi domácím Olympikem a pražskou Slavií. 

Bude to zápas mezi pátým a šestým celkem tabulky, takže se dá očekávat velká bitva. Zatímco měl Olympik v 8. kole volno (s Plzní, odloženo kvůli Lize mistrů), tak Slavia doma rozdrtila Dynamo České Budějovice výsledkem 11:0.

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Slavia po nepodařených zápasech chytla v posledních dvou týdnech velkou fazónu a soupeře válcuje jak v lize tak poháru. Čeká nás tedy velmi těžký rozjetý soupeř. Navíc zápasy se Slavií jsou vždy plné emocí, proto se mají diváci na co těšit. Věřím, že jsme schopni rozjetou Slavii trošku přibrzdit. Když předvedeme zodpovědný bojovný výkon a navážeme na podařené zápasy ze začátku sezony, tak v pátek bude k vidění skvělý futsal z obou stran.”

Adam Vondráček, brankář Slavie: “S Mělníkem jsme hráli před sezonou přípravu a byl to velice těžký zápas, navíc doma hrají na palubovce, která jim vyhovuje. Musíme k tomu přistoupit stejně zodpovedně a poctivě jako k posledním čtyřem zápasům, poctivě bránit a nepodcenit ani jeden souboj. Věřím, že si odvezeme všechny tři body.”