Druhá výhra v sezoně. Futsalisté Olympiku Mělník ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže v domácí hale přehráli Spartak Perštejn 5:3. Dva góly vstřelil nováčkovi Sváta, po jednom Šuba, Vokoun a Gabčo – ten stihl ještě tři asistence.

Mělničtí si rozhodující náskok vypracovali ještě během prvního poločasu, který vyhráli 4:2. Vyhráno ale ještě zcela neměli, jak po utkání připomněl i trenér Jakub Němec.

„Utkání mohlo být rozhodnuto už během prvního poločasu, být naší lepší koncovky. Ve druhé půli se Perštejn zlepšil a dostal nás pod tlak, ale náskok jsme udrželi i v soupeřovi power play a zaslouženě zvítězili,“ popsal duel ze svého pohledu a připomněl, že pro jeho tým šlo o důležité tři body. „Během reprezentační pauzy se většina hráčů trápila se zdravím a i do dnešního zápasu jsme nešli zdaleka kompletní. Proto jsem rád, že jsme to takhle zvládli.“

Severočeský nováček měl před utkáním ještě o bod víc než Mělník a na soutoku přijel s cílem svůj zisk rozšířit. „V zápase jsme cítili šanci. Bohužel jsme dostávali laciné branky a na ty vstřelené jsme se příliš nadřeli,“ zdůvodnil porážku hostující Jaroslav Holman.

Nejbližší utkání čeká Olympik po další reprezentační přestávce až 16. října v Liberci.

 

SK Olympik Mělník – TJ Spartak Perštejn 5:3 (4:2)
Branky: 6. Sváta (Gabčo), 10. Šuba (Gabčo), 18. Gabčo (Sváta), 19. Sváta (Vokoun), 32. Vokoun (Gabčo) – 17. Belej (J. Novák), 20. Klíma (Baran), 30. Klíma (Chmelan) 
Olympik Mělník: Šanda (Resutík) – Joao Carlos, Vokoun “C”, Sváta, Gabčo, Šuba, Šiler, Wil Amorim, Lehner, Ježek
Spartak Perštejn: Fernando (Novák) – Sussmilch, Kiliján, Holman, Klíma, Caio Cesar, Novák, Belej, Chmelan “C”, Baran