V prvním vzájemném utkání v sezoně měli Spartu doslova na lopatě a o výhru přišli až v poslední možnou chvíli. V odvetě se ale futsalistům Mělníka nic podobného nepodařilo. V pražských Řepích živili šanci na body do poločasu, ve druhém už ale stříleli pouze Pražané a vyhráli 7:3.

„Zápas jsme si prohráli opět sami po zbytečných ztrátách, kterými jsme darovali Spartě většinu gólů,“ mrzelo trenéra Olympiku Jakuba Němce, podle kterého se zejména v sehranosti projevila absence čtyřech hráčů základní sestavy.

„Sparta sice nepředvedla nějak extra dobrý výkon, ale dnes to na nás stačilo. My teď musíme udělat všechno proto, abychom se těchto výkyvů formy už konečně zbavili a hráli stabilně týden co týden, stejně dobře jako hrajeme doma,” dodal Jakub Němec, jehož tým se z venkovního utkání vracel s prázdnou podruhé v řadě.

Pro Spartu šlo o druhou výhru v jediném týdnu, v pondělní dohrávce zdolala po třech předešlých zápasech bez výhry Vysoké Mýto 3:0. „Dnes jsme šlapali úplně jinak než v pondělí. Soupeř také chtěl hrát více dopředu, což nám vyhovovalo. Dařilo se nám proměňovat šance a díky tomu jsme vyhráli. Podali jsme dobrý týmový výkon, stále ale máme co zlepšovat,“ hodnotil dvougólový střelec domácích Melos Kelmendi.

Sparta Praha – SK Olympik Mělník 7:3 (4:3)

Branky: 6. Almeida Peralta (Fernandes Mikus), 10. Kelmendi (de Carvalho Pinto), 14. Fernandes Mikus (Rukovci), 14. Kelmendi (de Carvalho Pinto), 24. de Carvalho Pinto (Fernandes Mikus), 26. Almeida Peralta (Kelmendi), 36. Fernandes Mikus (Hora) – 8. Joao, 10. Wilder (Joao), 18. Wilder

ŽK: 0:2 Diváci: 220

Olympik: Šanda (Bouška) – Joao, Gabčo, Lehner, Wilder, J. Sváta, M. Sváta, Šuba, Vokoun (Hruška, Machytka)