Přesně takovou výhru už potřebovali jako sůl: ubojovanou, vydřenou, po obratu a s vítězným gólem, který do brány dotlačili hlavně vůlí! Futsalisté Olympiku ukončili šest kol trvající čekání na čtvrtou výhru v sezoně. Liberec přetlačili stejně jako v úvodním vzájemném utkání o dvě branky – tentokrát 4:2.

„Do utkání jsme vstoupili s vědomím bezpodmínečného zisku tří bodů proti houževnatému Liberci. Jsou to pro nás po dlouhé době důležité body, které nás, doufám, nastartují k ještě lepším výkonům,“ řekl po utkání brankář Olympiku Jan Žežulka.

Mělničtí se ani tentokrát nevyvarovali brzy inkasovaného gólu, na rozdíl od minulých zápasů ale zůstalo až do závěrečné minuty poločasu jen u jediného. Mezitím navíc více než dva zápasy trvající střelecký půst odčaroval po nacvičeném autu na zadní tyči dorážející Miker.

Třiadvacetiletý hráč tak ozdobil svůj teprve druhý start v sezoně. Pro jeho tým pochopitelně dobývání branky nekončilo. Tím spíš, když Díl uzavřel poločas úspěšným výjezdem přes celé hřiště a poslal hosty podruhé do vedení.

„V prvním poločase jsme si úplně nevěděli rady, jak hrát do Libercem velmi dobře organizované obrany, který do útoku převážně využíval brejkové či nacvičené situace. Proto jsme i za mě poločas po zásluze prohráli, protože jsme si toho zas tolik nevytvořili a Liberec trestal naše chyby,” soudil Žežulka.

Dvougólového střelce našli po změně stran také domácí. Vyrovnání na zlatém táce připravil pro Novotného loni ještě rovněž liberecký Zdržálek. Nejzkušenější hráč Mělníka pak ve 36. minutě svůj bývalý tým potopil úplně, když propasíroval do sítě Gabčovu rozehrávku z postranní čáry. Nejlepší střelec Olympiku v závěru do prázdné branky vítězství svou dvanáctou trefou v ročníku ještě pojistil.

„Do druhého poločasu jsme si řekli, jak chceme hrát, a velmi mě těší, že jsme to plnili a utkání otočili. Rád bych ještě poděkoval divákům v hale, kteří dnes byli velmi cítit a hnali nás za obratem!” dodal Jan Žežulka.

Karel Vrabec, trenér Liberce: „Zápas v Mělníku jsme si prohráli sami. Není možné, abychom dostávali tak jednoduché góly! To prostě nejde, tím se sami připravujeme o body. Měli jsme hodně balón na svých sálovkách, pohybovali se, dostávali se do zakončení, ale jen nám chybělo ještě lepší řešení některých situací a přesnější zakončení.”

Olympik Mělník – FTZS Liberec 4:2 (1:2)

Branky: 17. Miker (Šustr), 29. Novotný (Zdržálek), 36. Novotný (Gabčo), 39. Gabčo – 2. Jan Díl (Bína), 20. Díl. Rozhodčí: Matyš, Nešněra. ŽK: 2:2. Diváci:180. Mělník: Žežulka (Šanda) – Novotný, Lehner, Sváta, Kalabis, Babovák, Šustr, Gabčo, Zdržálek, Miker, Šup, Nečas.