8. 3. 2019, 20:00 – FTZS Liberec, 19. kolo VFL

Olympik si mohl v tomto zápase pojistit svou historicky první účast v playoff nejvyšší futsalové soutěže v ČR. Jenže na Mělník přijel ”mančaft”, který také stále bojoval o postup do playoff a tak bylo jasné, že diváci v mělnické sportovní hale uvidí velký boj. Rozhodčí zahájili zápas a hned po 11 vteřinách otevřel skóre liberecký Benek po chybě v mělnické obraně. Olympik ale zvládl bleskurychle zareagovat, když se po dalších 30 vteřinách trefil Vobořil po skvělé individuální akci. Na další branku se čekalo až do 17. minuty, kdy se prosadil Rumler. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Liberec. Olympik v úvodu druhé půle srovnal na 2:2 ránou Hrdého. Ve 28. minutě šel Olympik poprvé v zápase do vedení, prosadil se mladík Lehner. O 3 minuty později odskočil Olympik už na rozdíl 2 branek, branku vstřelil opět Lehner. Ve 35. minutě Liberečtí snížili na 3:4, když se prosadil Němec. V posledních 2 minutách to byl blázinec. Nejdříve se prosadil domácí Hrdý, o chvíli později Němec a bylo to 5:4 pro Olympik. 30 sekund před koncem dovršil hattrick Lehner při powerplay Liberce. Liberec ještě snížil na 5:6, ale zremízovat zápas již nedokázal.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FTZS LIBEREC 6:5 (1:2)
Branky: 1. Vobořil (Hrdý), 22. Hrdý (Vobořil), 28. Lehner (Hrdý), 31. Lehner (Demeter), 38. Hrdý, 40. Lehner (Mareš) – 1. Benek, 17. Rumler (Bína), 35. Němec (Bína), 39. Němec, 40. Němec (Bína)

15. 3. 2019, 20:00 – Helas Brno, 20. kolo VFL

Olympik odcestoval do Brna ve velmi oslabené sestavě, kdy jako osmý hráč musel do utkání nastoupit i trenér Jakub Němec. Olympik by bral tedy i bod všemi deseti. Úvodní část přinesla vyrovnanou hru s větším množství šancí na straně domácích, které nerozhodila ani úvodní branka hostujícího celku. V dresu Helasu mohl několikrát skórovat agilní Vojtěch Cupák, ale na Mareše si nepřišel. Nepříznivý výsledek pro domácí vydržel do 8. minuty, o změnu skóre se postaral Cupák, v 11. minutě kapitán Ovčačík a obrat na 3:1 zařídil svoji premiérovou brankou v lize Bílý. Poločas tak vyhráli domácí 3:1. Druhá část duelu přinesla řadu šancí, zejména však na straně domácího Helasu. Dvě vstřelené branky v 27. minutě byly vyústěním vzniklého nedorozumění při vracení míče po přerušení hry a tak neměly žádný vliv na vývoj utkání. V závěru klání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, a tento krok se stal nakonec Helasu osudným. S konečnou dělbou bodů byl více spokojen Olympik a nutno podotknout, že k bodu jim dopomohl laxní přístup hráčů domácího celku, který závěr absolutně nezvládl.

HELAS BRNO – SK OLYMPIK MĚLNÍK 5:5 (3:1)
Branky: 8. V. Cupák (Prokeš), 11. Ovčačík (Poul), 14. Bílý (Ovčačík), 27. V. Cupák, 39. V. Cupák (Matyska) – 2. Hrdý (Vobořil), 27. Gabčo (Šuba), 37. Vobořil (Šuba), 38. Němec (Šuba), 40. Vobořil (Gabčo)

27. 3. 2019, 20:15 – AC Sparta Praha, 21. kolo VFL

V dalším kole se představil Olympik na Podvinném mlýně, kde mají své domácí působiště hráči Sparty a zápas se odehrál před kamerami České televize. Hráči Olympiku by ale určitě předvedli lepší výkon, protože utrpěli nejvyšší porážku v sezóně. Olympik prohrál potupným výsledkem 5:22, tento zápas není ani třeba nějak komentovat. Hráči Sparty byli celý zápas jasně lepší.

AC SPARTA PRAHA – SK OLYMPIK MĚLNÍK 22:5 (9:2)
Branky: 3. Seidler (D. Cupák), 6. Seidler (D. Cupák), 6. D. Cupák (Vnuk), 10. Angellot (Wilde), 11. D. Cupák (Drahovský), 12. Vokoun (vla.), 16. Novak (Angellot), 16. Vnuk, 17. Drahovský (Seidler), 23. Nečas (vla.), 23. Křivánek (Seidler), 23. Drahovský, 23. Křivánek (Drahovský), 26. Vnuk (Novak), 27. Drahovský (Křivánek), 30. Wilde (Grbeša), 31. Wilde (Angellot), 31. Seidler (D. Cupák), 32. Vnuk (Seidler), 33. D. Cupák (Vnuk), 37. Křivánek (Drahovský), 38. Drahovský (Seidler) – 11. Vobořil (Mažári), 17. Lehner, 29. Vobořil (Mažári), 30. Vokoun (Vobořil), 39. Nečas

29. 3. 2019, 20:00 – SK Slavia Praha, 22. kolo VFL

V posledním kole VARTA futsal ligy se Olympik představil v pražském Edenu proti týmu SK Slavia Praha. Olympik stále bojoval o lepší umístění do bojů v playoff, kdy by se při výhře, ale zároveň prohře Plzně s Bazookou, dostali na 5. místo. Už hned v první minutě se prosadil po krásném sólu Záruba. Po šesti minutách už ale bylo srovnáno, po podobné parádě stav srovnal Vokoun. Ten si svoje gólové konto rozšířil i o minutu později, to ale do vlastní branky. V 8. minutě se prosadil Homola. Během tří minut ještě branky do hostující branky přidal Klíma, Radovanovič a Pršič, který měl prsty ve všech třech gólech. V 15. minutě se prosadil Lehner, po šestém akumulovaném slavistické faulu se navíc z penalty prosadil Gabčo. Těsně před koncem prvního poločasu ještě branku přidal Nečas. Druhý poločas nebyl už na branky tak zajímavý. Lépe do něj vstoupili domácí hráči, Daniel Klíma Slavii zajistil tříbrankové vedení. Ve 26. minutě Gabčo využil zaváhání domácí obrany a našel Vobořila, který poměrně jednoduše dal další branku hostujícího celku. Ve 33. a 35. minutě ještě do hostující branky dopravili příliš měkký míč Krasnič, potažmo Radovanovič. Na závěr utkání si druhý zásah do svého zápisu připsal hostující Nečas.

SK SLAVIA PRAHA – SK OLYMPIK MĚLNÍK 9:6 (6:4)
Branky: 1. Záruba, 7. Vokoun (vla.), 8. Homola, 10. Klíma (Pršič), 11. Radovanovič (Pršič), 13. Pršič, 25. Klíma (Pršič), 34. Krasnič, 36. Radovanovič (Záruba) – 6. Vokoun, 15. Lehner, 18. Gabčo (pen.), 20. Nečas (Vokoun), 26. Vobořil (Gabčo), 40. Nečas (Lehner)

5. 4. 2019, 20:15 – FK ERA-PACK Chrudim, 1. zápas čtvrtfinále PLAYOFF

V prvním čtvrtfinále, které se odehrálo na palubovce Chrudimi, kde byl favorit předem jasný, Olympik mohl pouze překvapit. ERA-PACK Chrudim si lepší vstup do vyřazovacích bojů ani nemohl představit. Proti Mělníku otevřel skóre již po čtyřiadvaceti vteřinách, kdy prosadil Brazilec Everton. Na druhou trefu museli fanoušci v chrudimské sportovní hale čekat do šesté minuty, kdy se prudkou ranou prosadil Felipe. Domácí předváděli kvalitní, rychlý futsal a jejich vedení rázem začalo narůstat. Postupem čase se prosadil David Drozd, podruhé Felipe a stav první půle uzavřel další povedenou ranou Everton. Ani po přestávce se obraz hry vůbec nezměnil. Po gólech Matěje Slováčka a Tomáše Koudelky se gólostroj ERA-PACKu přece jen na chvilku utišil, k tomu se ve 35. minutě trefil hostující Šuba. Poté to ERA-PACK opět rozjel. Druhý gól přidal Everton, Felipe dokonce dokonal hattrick. Když už se zdálo, že se fanoušci vytoužené desítky nedočkají, vyhrál hlavičkový souboj v poslední vteřině Pavel Drozd a upravil tím na konečný 10:1.

FK ERA-PACK CHRUDIM – SK OLYMPIK MĚLNÍK 10:1 (5:0)
Branky: 1. Everton (R. Mareš), 6. Felipe (Koudelka), 7. D. Drozd (Everton), 8. Felipe (P. Drozd), 19. Max (Koudelka), 26. Slováček (Koudelka), 29. Koudelka (Slováček), 36. Everton (Slováček), 38. Felipe (Bagatini), 40. Drozd (Everton) – 35. Šuba (Mažári)

18. 4. 2019, 19:00 – FK ERA-PACK Chrudim, 2. zápas čtvrtfinále PLAYOFF

Domácí si v tomto zápase hodně věřili, ale bohužel od začátku se Olympik nemohl dostat vůbec do hry. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Brazilec Everton, na což zanedlouho navázal Pavel Drozd. Chrudimští Olympik uzavřeli na jeho polovině a po většinu času byl brankář Litviněnko bez práce. Ještě do pauzy oba zmínění hráči přidali po jedné brance a stanovili tak poločasové skóre na 4:0. Pořádný gólový koncert však Chrudim rozjela až po přestávce. Během krátké chvíle rozšířil Pavel Drozd svůj střelecký účet na čtyři góly, poté si však slovo vzal Olympik, který po technické chybě na chrudimské straně vyřešil nepřímý volný kop velmi elegantně, když šibenici vymetl Patrik Mažári. Pak ale hrála znovu Chrudim. Hattrick Evertona podpořil ještě dvěma trefami Max, po jednom gólu přidali i Matěj Slováček a David Drozd. Olympik na konci už jen snížil.

SK OLYMPIK MĚLNÍK – FK ERA-PACK CHRUDIM 2:11 (0:4)
Branky: 23. Mažári (Šuba), 38. Mažári – 4. Everton (Drozd), 8. Drozd (Bagatini), 11. Everton (Bagatini), 16. Drozd (Everton), 22. Drozd (Drozd), 22. Drozd (Drozd), 26. Max (Slováček), 27. Everton (Drozd), 31. Max (Koudelka), 38. Slováček (Koudel), 39. Drozd (Slováček)

20. 4. 2019, 20:15 – FK ERA-PACK Chrudim, 3. zápas čtvrtfinále PLAYOFF

ERA-PACK vedl 2:0 na zápasy a chtěl sérii již ukončit, což se jim podařilo po výhře 11:1. Ač tým Mělníku dorazil do Chrudimi jen se sedmi hráči do pole, dokázal rozjetému ERA-PACKu velmi dlouho odolávat. Bezbrankový stav vydržel až do poloviny osmé minuty, kdy Bagatini přesně rozehranou standardkou našel pravačku Davida Drozda, jenž dokázal prolomit obranný val soupeře. A poté to začalo. Slovo si vzal Brazilec Max, který dvakrát za sebou na brankové čáře dorazil volný míč do sítě a stanovil rozdíl na tři branky. Tím však střelecké hody ERA-PACKu neskončily. Ještě do půli stihli po asistencích Martina Doši skórovat Matěj Slováček a Tomáš Koudelka, kteří stanovili poločasové skóre na 5:0. Ani po přestávce se obraz hry ve třetím čtvrtfinálovém zápase nezměnil. V chrudimské brance vyměnil Dmitrije Litviněnka Jakub Žďánský, který s klidem sledoval, jak náskok ERA-PACKu ještě více narůstá. V krátkém rozmezí se mezi střelce zapsal také Pavel Drozd, chvíli na to dokonal hattrick Max.Klidný průběh utkání rozvířila červená karta hostujícího Nečase, v následné přesilové hře se se štěstím prosadil Everton, o dvě minuty později se trefil i Felipe. Desátou branku si dal Mělník smolně sám, střelecký účet ERA-PACKu ukončil při závěrečné power-play Matěj Slováček. Chrudimští přišli o čisté konto jednatřicet vteřin před koncem po pohledném zakončení Jiřího Vokouna.

FK ERA-PACK CHRUDIM – SK OLYMPIK MĚLNÍK 11:1 (5:0)
Branky: 8. D. Drozd (Bagatini), 9. Max (Felipe), 16. Max (Everton), 19. Slováček (Doša), 19. Koudelka (Doša), 26. P. Drozd (Everton), 28. Max (Doša), 34. Everton (Felipe), 36. Felipe (Doša), 36. Machytka (vla.), 40. Slováček (Max) – 40. Vokoun (Machytka)