20. 4. se odehrálo třetí čtvrtfinále VARTA futsal ligy mezi Chrudimí a Mělníkem. ERA-PACK vedl 2:0 na zápasy a chtěl sérii již ukončit, což se jim podařilo po výhře 11:1.

Ač tým Mělníku dorazil do Chrudimi jen se sedmi hráči do pole, dokázal rozjetému ERA-PACKu velmi dlouho odolávat. Bezbrankový stav vydržel až do poloviny osmé minuty, kdy Bagatini přesně rozehranou standardkou našel pravačku Davida Drozda, jenž dokázal prolomit obranný val soupeře. A poté to začalo. Slovo si vzal Brazilec Max, který dvakrát za sebou na brankové čáře dorazil volný míč do sítě a stanovil rozdíl na tři branky.

Tím však střelecké hody ERA-PACKu neskončily. Ještě do půli stihli po asistencích Martina Doši skórovat Matěj Slováček a Tomáš Koudelka, kteří stanovili poločasové skóre na 5:0. Ani po přestávce se obraz hry ve třetím čtvrtfinálovém zápase nezměnil. V chrudimské brance vyměnil Dmitrije Litviněnka Jakub Žďánský, který s klidem sledoval, jak náskok ERA-PACKu ještě více narůstá. V krátkém rozmezí se mezi střelce zapsal také Pavel Drozd, chvíli na to dokonal hattrick Max.¨

Klidný průběh utkání rozvířila červená karta hostujícího Nečase, v následné přesilové hře se se štěstím prosadil Everton, o dvě minuty později se trefil i Felipe. Desátou branku si dal Mělník smolně sám, střelecký účet ERA-PACKu ukončil při závěrečné power-play Matěj Slováček. Chrudimští přišli o čisté konto jednatřicet vteřin před koncem po pohledném zakončení Jiřího Vokouna.

Pro Olympik tak sezóna končí vypadnutím ve čtvrtfinále playoff s obhájcem titulu z Chrudimi.

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Do Chrudimi jsme jeli v hodně okleštěné sestavě, šanci dostali další junioři a nastoupit jsem musel i já. Proto jsme více než obvykle vycházeli z hlubokého bloku a zkoušeli se prosadit v protiútocích. Tato taktika se nám dobře dařila 15 minut, kdy se Chrudim těžko prosazovala. Ale s ubývajícími silami to bylo stále složitější, výborným chrudimským hráčům, vzdorovat. I přes opět vyšší rozdíl ve skóre, tentokrát musíme být relativně spokojeni jak, mladí kluci zápas odehráli. Chrudimi přeji dobré výkony v semifinále se Spartou a děkujeme za vynikající vzájemné zápasy. ”

Felipe Conde, trenér ERA-PACKu: ,,Uzavřeli jsme sérii dalším kvalitním výkonem. Vytvořili jsme si spoustu šancí a převedli do zápasové praxe řadu věcí z tréninku. Jsem šťastný za růst svého týmu. Věřím, že v něm budeme pokračovat i v pátek. Chtěl bych Mělníku pogratulovat ke kvalitní sezoně, odvedli skvělou práci. Naše práce pokračuje tak, abychom byli připraveni na klíčové momenty letošního ročníku.”