V prvním čtvrtfinále, které se odehrálo na palubovce Chrudimi, svěřenci trenéra Jakuba Němce nezvládli a prohráli 1:10. ERA-PACK tedy vede v sérii 1:0 na zápasy. 

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Do utkání jsme šli sebevědomě s vůlí uhrát dobrý výsledek. První branka, kterou jsme dostali hned na začátku nám ale sebevědomí sebrala. V utkání se ukázala mnohem větší kvalita Chrudimi a dnes v nás neměla silného protivníka. Náš cíl se ale nemění, v jednom z utkání chceme Chrudim porazit a největší příležitost k tomu bude v následujícím utkání na domácí palubovce.”

Felipe Conde, trenér Chrudimi: ,,V zápase jsem na svém týmu viděl potřebný vývoj. Vytvořili jsme si velké množství brankových příležitostí, hráli jsme s velkou intensitou. Další plusem bylo, že jsme dokázali udržet koncentraci po celé utkání. Měli jsme kolísavé výsledky, v úvodním čtvrtfinále jsme ale rozhodli velmi rychle, již v první půli. Navíc jsme si otestovali nové herní varianty. Bylo důležité po dvou porážkách znovu zvítězit, naše práce tím ale rozhodně nekončí.”

Pavel Šuba, hráč Olympiku: ,,Zápas v Chrudimi byl pro nás cennou lekcí a víme, že musíme vstupovat do zápasu ve větším nasazení a tempu. Vymstilo se nám to v posledních 4 zápasech. Co se týče zápasu, cca od 10. minuty jsme začali tak nějak ,,hrát” a bylo z toho pár šancí. Celý zápas Chrudim dominovala a držela balon. Hráli jsme hodně ze zatažené obrany a zkoušeli hrát na brejky, bohužel si to soupeř dobře pohlídal a nic nám nedovolil. Do dalšího zápasu musíme jít s ponaučením: ,,kdo nehraje, nevyhraje”. Ve čtvrtek 18.4. Nás čeká 2.zápas play-off Varta futsal ligy, tak se přijďte podívat na hezký futsal.”