V pátek 8. 2. jsme před domácím publikem odehráli zápas v rámci 16. kola VARTA futsal ligy proti týmu z České Lípy. Zápas byl vyrovnaný, ač jsme nastřelili 5-krát brankovou konstrukci.

V 5. minutě jsme šli do vedení, kdy se Demeter uvolnil po skvělé přihrávce Hrdého a ránou do šibenice překonal Kirova. V 9. minutě se dostal k míči českolipský Zapletal, obešel jednoho z obránců a prostřelil Mareše. V 18. minutě rozjel další gólovou příležitost Hrdý, který uvolnil Vokouna a ten se nemýlil.

Hned 2 minuty po začátku druhé půle předvedli krásnou futsalovou akci Švec spolu se Zapletalem, který dostal míč za záda Mareše. Ve 30. minutě jsme šli po třetí do vedení, kdy se umístěnou střelou prosadil Šlehofer. Dvě minuty před koncem využili hosté hru bez brankáře, kdy se po krásné kombinaci prosadil Semerád do prázdné branky. Dále už žádné branky nepadli a tak zápas skončil nerozhodně 3:3.

Co k zápasu řekli oba trenéři?

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Remíza je asi zasloužená, celý zápas byl vyrovnaný, vždy to bylo maximálně o jednu branku.
I když jsme vždy vedli, tak se nám nepodařilo odskočit o 2 branky, což by zápas asi rozhodlo. Šancí na to bylo dost, dali jsme asi 5 tyček a v zakončení tentokrát neměli dost štěstí. Na druhou stranu jsme však mohli i prohrát, když Česká Lípa neproměnila dlouhou penaltu za přísně odpískaný šestý faul.”

Karel Kruliš, trenér Démonů: ,,Dnešní zápas byl velmi náročný a to jsme věděli, dnes jsme mohli prohrát, ale i vyhrát. V zápase jsme stále dotahovali a konečná remíza je zasloužená. Nás může mrzet spousta šancí, které jsme neproměnili, ale zároveň jsme měli štěstí a brankář Kirov měl tyče dobře postavené, zvonily za ním jak v kostele. Bod bereme je plusový z venku.”

Branky: 5. Demeter (Hrdý), 18. Vokoun (Hrdý), 30. Šlehofer – 9. Zapletal (Švec), 22. Zapletal (Švec), 39. Semerád (Kubelka)

Karty:   18. Hrdý (MEL), 23. Gabčo (MEL) – 15. Kubelka (CLI), 32. Fichtner (CLI)

SK Olympik Mělník: Mareš (Jenč) – Vobořil, Gabčo, Vokoun “K”, Demeter, Šuba, Hrdý, Šlehofer, Nečas

FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Rott “K”, Hrubý, Bažant, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Zapletal, Semerád, Sochůrek

Rozhodčí: Černý O. A1: Kaštánek A2: Matyš Delegát:Chyba