Včera, tedy 11.1., jsme odehráli zápas, v rámci 13. kola VARTA futsal ligy, v Plzni proti Interobalu. Do Plzně jsme odcestovali s kombinovanou sestavou důsledkem velké marodky. Mimo jsou Vokoun, Šustr, Mažári, Jakab, Babovák, Malák, Hochman a Zdržálek. Aby toho nebylo málo, po cestě nás zastihla sněhová kalamita a přijeli jsme do haly chvíli před 20 hodinou, kdy byl naplánován výkop. Začátek duelu se posunul na 20:15. 

Průběh zápasu není třeba nějak rozebírat, Plzeň byla jednoznačně celý večer lepší a my jsme byli naopak, podle slov trenéra Němce, tragický. Interobal zaslouženě vyhrál 14:0 (6:0).

Co k zápasu řekl trenér Jakub Němec a brankář domácích Jakub Luhový?

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,To, co jsme dneska předvedli, byla parodie na futsal. Výsledek není dán tím, že Plzeň předvedla dobrý výkon, ale tím, že my jsme byli naprosto tragický. To, že nám chybí většina hráčů sestavy je jedna věc, ale nemůžeme k utkání přistoupit tímto způsobem. Připadalo mi, že většina hráčů nebyla na utkání psychicky přítomna. Neplnili jsme vůbec taktiku, jakou jsme si před zápasem řekli, chybělo nasazení, důraz a chuť hrát. Z toho plynulo to, že nám se nedařilo vůbec nic, proti tomu Plzeň do čeho kopla, to skončilo v bráně. Z tohoto zápasu se musíme poučit, jít do sebe a do příštího zápasu úplně změnit přístup.”

Jakub Luhový, brankář Interobalu: “Na ten zápas jsme se připravovali, věděli jsme, že při naší bodové ztrátě na čelo musíme vyhrát. Takže to byl důležitý zápas. V kabině jsme se nahecovali, abychom začali od začátku, nastříleli góly a měli to jednodušší. To se povedlo a tak po třetím gólu soupeř odpadl. A ve druhé půli už to byl zápas jen o tom, kdo si dá víc gólů.”

Branky a sestavy: 

Branky: 3. Mižár (Künstner), 5. Kovács (Holý), 10. Rešetár, 16. Kovács (Holý), 19. Křemen (Kovács), 20. Buchta (Künstner), 23. Rešetár, 24. Künstner, 26. Abrham, 29. Turek, 31. Holý (Kovács), 36. Turek, 38. Rešetár (Abrham), 38. Abrham (Holý)

SK Interobal Plzeň: Luhový (Bartůněk) – Rešetár (C), Kovács, Holý, Křemen – Slavík, Künstner, Mižár, Buchta – Havel, Sklenář, Turek, Abrham

SK Olympik Mělník: Mareš (21. Rusak) – Gabčo, Kuč, Vobořil, Vála, Čácha, Nečas, Šuba, Demeter, Vála, Prejsa (C)

Rozhodčí: Vomastek, Hodek (do 12. minuty), od 12. minuty Henych, Melničuk