První zápas v novém roce, který jsme odehráli před domácím publikem, jsme nezvládli a prohráli jsme 1:9 se Svarogem FC Teplice.

Úvodní branku utkání vstřelil Daniel Ramos po asistenci Rodriga. Teplice i nadále dobře kombinovaly, gól na 2:0 však padl celkem netradičně. Jeronimo přes celé hřiště nastřeloval před branku, kde míč úspěšně tečoval hlavou Jirka Baran. O dvě minuty později zvyšoval už na 3:0 Nene, kterému narazil Teka. Do konce prvního poločasu se ještě vystřídalo několik šancí na obou stranách, ale branka už nepadla. Strany se tak měnily za stavu 0:3.

Druhý poločas nechal přihlížející fanoušky na branky čekat dlouho. Ve 32. minutě se po pěkné akci prosadil Claudinho. O tři minuty později se ze strany Svarogu rozjely gólové hody. Během čtyř minut se prosadili Teka, Tato, Novotný, Šebek a znovu Daniel. Olympik v polovině přestřelky pouze stihl korigovat skóre brankou Nečase. Konečný stav se tak zastavil na číslech 1:9.

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Výsledek vypadá hrozivě, ale úplně neodpovídá dění na hřišti. I když jsme udělali hodně chyb, tak jsme si tolik branek nezasloužili dostat. Ale kromě asi 13 minut ve druhem poločase, kdy jsme Teplice výrazně přehrávali, tak byl soupeř daleko lepší ve všech směrech a vyhrál naprosto zaslouženě. Utkání bylo ale hodně ovlivněné naší obrovskou marodkou. Dnes jsme měli co dělat, abychom dali dohromady 8 zdravých hráčů. Doufám, že už to bude příští týden lepší a budeme moci podat daleko lepší výkon.”

Dominik Šustr, hráč Olympiku: ,,Proti Teplicím jsme chtěli hrát zodpovědně z defenzivy a hrozit z brejku. Bohužel dnes se nám to nedařilo jako v minulých zápasech. A dopředu jsme si skoro nic nevytvořily. Teplice vyhráli zcela zaslouženě.”

Branky: 38. Nečas (Vokoun) – 6. Daniel (Rodrigo), 12. Baran (Jeronimo), 14. Nene (Teka), 32. Claudinho (Tato), 36. Teka (10 m kop), 36. Tato, 37. Novotný (Baran), 38. Šebek (Novotný), 39. Daniel (Novotný)

Žluté karty:   2. Nečas (MEL), 28. Gabčo (MEL) – 35. Claudinho (STP)

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Gabčo, Kuč, Vokoun “K”, Nečas, Demeter, Šuba, Šustr, Prejsa, Čácha, Bursa

Svarog FC Teplice: Jeronimo (Hůla) – Baran, Novotný, Claudinho, Daniel, Künzl, Šebek, Kasal, Černý, Nene, Teka, Rodrigo Taverna, Tato

Rozhodčí: Čurda, Nešněra Delegát: Chyba