Juniorská liga se již naplno rozjela. Naše týmy U17 a U19 mají opět velké ambice, stejně jako každý rok. U ,,sedmnáctky” došlo k rozšíření trenérské týmu, ve kterém jsou hráči A týmu Patrik Mažári a Dominik Zdržálek, spolu s nimi se ale o naše naděje stará také Dominik Malinský, který nastupuje za B tým. 

U17 je na tom prozatím lépe než jejich starší kolegové. ,,Sedmnáctka” se drží mezi nejlepší trojkou a tak panuje v trenérském týmu spokojenost. Že ambice pro letošní sezónu jsou vysoké, to dokazuje i rozhovor se všemi třemi trenéry. 

,,Za sebe se musím zmínit práci Dominika Zábranského, který tento tým poskládal. Je to takový náš mládežnický manažér. A co se týče všech tří trenérů, je na nich vidět, že je to baví a že to dokážou přenést i na celý tým,” říká o juniorce prezident klubu Pavel Šuba. 
 
 

O kluky z U17 se staráte vy 3. Jaké má kdo kompetence a kdo má hlavní slovo?

Zdržálek: ,,Hlavní slovo má Maži, já s Malinou se mu snažíme pomáhat. Já s Malinou máme na starost rozcvičku před zápasem, myslím si, že se skvěle doplňujeme a sedli jsme si.”

Mažári: ,,Pan Šuba mi svěřil U17 a já to rád přijal. Hodně mi pomohlo, že oba Dominikové projevili zájem se ke mně přidat. Vyhovuje mi, jak se doplňujeme. Každý z nás je typově jiný hráč, takže máme hráčům co předávat. Hlavně v organizaci hráčů během utkání jsme si nastavili ideální model. Každý z nás ví na co se soustředit a zatím to funguje.”

Malinský: ,,K trénování u U17 jsem přišel tak trochu náhodou, kdy jsem po dvouleté pauze od futsalu začal chodit na tréninky s A týmem a B týmem a po zrušení jednoho tréninku B týmu jsem se ozval Mažimu, jestli bych si nemohl přijít se „sedmnáctkou“ zatrénovat a hned po tréninku jsme se domluvili, že bych mohl Patrikovi s trénováním pomáhat. Hlavní trenér je Patrik a já se Zdržou jsme jeho asistenti. Myslím si, že každý z nás ví přesně, co je jeho náplní práce, a to jak při trénincích, tak i při zápasech. Skvěle jsme si všichni sedli, rozumíme si a myslím, že je to na výsledcích vidět. Hlavní slovo má tedy Maži, ale před každým rozhodnutím se s námi vždy poradí.”

 

Jaké jsou vaše ambice pro tuto sezónu? Kam až by jsi rád s U17 došel?

Zdržálek: ,,Hlavním úkolem pro nás je, aby se kluci zápas od zápasu posouvali, aby je to bavilo a rádi bychom získali medaili. To by byl krásny bonus.”

Mažári: ,,Věřím tomu, že jsme schopni tým připravit na medaili. Hráčům jsem před sezonou řekl, že počítáme s TOP 3. Všichni s futsalem teprve začínají a nevěřícně na mě zírali. Cítím, že po půlce sezony už tomu věří taky.”

Malinský: ,,Před sezónou jsme si řekli, že se chceme umístit na prvních třech příčkách a zatím se nám to daří. Kluci makají, tak doufám, že navážou na své dosavadní výkony i ve zbytku sezóny a na konci budeme mít na krku medaile. Já osobně bych nejraději získal zlatou, a věřím, že kluci na to mají. Budeme se snažit je na to kvalitně připravit.”

 

Nacházíte se na 3. místě s pěti výhrami a jednou prohrou. Jste s dosavadními výsledky spokojeni nebo by jste si představovali nějaké věci jinak?

Zdržálek: ,,Krom první půle s Chrudimí jsme určitě spokojení, kluci nás dost překvapili, ale pořád jsme v půlce a kluci musí makat dál!”

Mažári: ,,Spokojený jsem s tím, jak rychle se zlepšují. Překvapilo mě, jak jsou poctivý a odhodlaný vyhrávat. Hlavní motivací by pro ně mělo být dostat se do reprezentace a splnit si všechny sny, které si většina z nich už ve fotbale nesplní.”

Malinský: ,,Abych pravdu řekl, někdy jsem ani nečekal, že budou kluci hrát tak dobře a že věci z tréninku budou tak dobře přenášet i do zápasů. To je pro nás trenéry dobré znamení, že je to na dobré cestě a ještě k tomu si kluci drží stabilní výkony ve všech zápasech, s výjimkou prvního poločasu s Chrudimí, který nebyl vůbec podle našich představ. Druhý poločas už byl lepší, ale Chrudim si výsledek z prvního poločasu pohlídala.”

 

Myslíš, že je v týmu někdo, kdo roste pro A-tým? Vyjímá se někdo?

Zdržálek: ,,Nechci teď moc mluvit o jednotlivcích, a to z několika důvodů. Kdyžtak po sezóně se vyjádřím. Šanci si jednou zahrát za áčko má podle mě většina z nich, ale musí se chtít pořád posouvat a makat na sobě. Talent nikdy nestačí.”

Mažári: ,,Pár tipů na budoucího spoluhráče mám. Celkově se dá říct, že mládež Olympiku vyprodukovala další zajímavý ročník. Kdo z nich ale usne na vavřínech, tak z toho nic mít nebude samozřejmě.”

Malinský: ,,Myslím si, že je ještě brzo říkat, kdo šanci má a kdo ne. Kluci musí ukázat, co v nich je. V Olympiku se šance odchovancům dávají, takže si myslím, že se někteří za pár let v „Áčku“ objeví.”

 

Koho tipujete, že se umístí mezi třemi nejlepšími a získají medaili?

Zdržálek: ,,Myslím si, že těch favoritů je více, ale tipuji nás, Chrudim a Slavii.”

Mažári: ,,Myslím, že budeme bojovat o medaili s Chrudimi a Slavií. Zezadu se na nás tlačí Liberec a Chomutov. Ještě nás čeká turnaj na Moravě. Muže se to hodně změnit.”

Malinský: ,,Asi si to rozdáme my, Slavia a Chrudim, ale stát se může cokoliv.”

 

Rk. Tým Záp + 0 Skóre Body PK (Prav)
 
1. SK SLAVIA Praha 7 6 0 1 38: 10 18   ( 12)
 
2. EP Chrudim 6 6 0 0 23: 13 18   ( 12)
 
3. Olympik Mělník 6 5 0 1 27: 15 15   ( 3)
 
4. FT ZS Liberec 7 4 1 2 39: 16 13   ( 7)
 
5. Helas Brno 6 4 1 1 21: 7 13   ( 4)
 
6. Tango Hodonín 6 4 0 2 37: 14 12   ( 0)
 
7. Baník Chomutov 7 4 0 3 26: 15 12   ( -3)
 
8. AC Jeseník 6 3 0 3 15: 13 9   ( -6)
 
9. Vysoké Mýto 6 3 0 3 13: 13 9   ( 3)
 
10. Interobal Plzeň 6 2 1 3 9: 14 7   ( -2)
 
11. ASM D.Loučky 6 2 0 4 19: 37 6   ( -6)
 
12. Rapid Ústí n.L. 7 1 1 5 8: 15 4   ( -8)
 
13. Svarog Teplice 6 1 0 5 8: 30 3   ( -3)
 
14. AC SPARTA Praha 7 1 0 6 3: 25 3   ( -6)
 
15. Démoni Č.Lípa 7 0 0 7 12: 61 0   ( -9)