Do Chrudimi odjel tým trenéra Němce hned bez několika opor, což se projevilo i na předvedené hře. Chrudim byla celý zápas jasně lepším týmem, i když naši hráči zápas odmakali.

Celý první poločas patřil Chrudimi. Olympik chrudimští nepustili do žádné větší příležitosti a sami si vytvářeli jednu šanci za druhou. První gól Chrudimi padl v šesté minutě, kdy Felipe našel krásným pasem Romana Mareše a ten z první prostřelil Martina Mareše na přední tyči. Druhý gól prvního poločasu vstřelili hráči ERA-PACKu v patnácté minutě, když se z přímého kopu prosadil Max. Do konce poločasu už branka nepadla a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro ERA-PACK.

Druhý poločas začali lépe opět domácí. Hned po 23 vteřinách se prosadil Éverton. Ve 27. minutě odstartovali 4 minuty hrůzy. Postupně se trefili Éverton, Bagatini, Doša a P. Drozd. V minutě 35. dovršil hattrick Éverton, když dloubáčkem přehodil Jenče, který ve 32. minutě vystřídal Martina Mareše. O 3 minuty později se hráči ERA-PACKu vrhli do hry bez brankáře a během obléhání naší brány vystřelil Éverton a jeho střelu si do branky srazil Vála. Další branka již nepadla a my si domů odvážíme prohru 0:9.

Ohlasy k zápasu:

Lukáš Nečas, hráč Olympiku: ,,Po těžkém středečním pohárovém zápase na Spartě jsme odehráli, z mého pohledu, ještě těžší zápas v Chrudimi. První poločas jsme docela drželi krok, bylo to pouze o dvě branky. Bohužel nám dnes chybělo dost klíčových hráčů a ERA-PACK ukázal svou obrovskou sílu a to se odrazilo na výsledku. Teď už se ale musíme soustředit na Liberec a získat další body!”

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,První poločas se nám s Chrudimí dařilo držet krok a skóre 2:0 nás drželo ve hře o dobrý výsledek. Dařilo se nám zodpovědně bránit a chrudimské šance pochytal opět výborný Mareš. Ve druhém poločase se již projevila obrovská kvalita chrudimských hráčů, zejména Éverton podal vynikající výkon. Opět nám chyběli skoro všichni hráči základní sestavy a ve druhem poločase bylo znát, že hráči B-týmu a juniorky nemají s takto těžkými zápasy zkušenosti a hlavně fyzicky to pro ně bylo hrozně těžké utkání.”

Filipe Conde, trenér Chrudimi: „Kluci odehráli excelentní zápas. Již v prvním poločase jsme si vytvořili velké množství brankových příležitostí, které jsme ale nedokázali dobře zakončit. Koncovku jsme zlepšili po pauze a skóre výrazně navýšili. Bylo důležité se dostat do zápasového rytmu a přesto nechat řadu klíčových hráčů odpočinout. Duel jsme zvládli bezpečně a získali tím sebevědomí před výzvou, které budeme v příštím týdnu čelit.“

Branky: 6. Mareš (Felipe), 15. Max, 21. Éverton, 27. Éverton (P. Drozd), 28. Bagatini (R. Mareš), 30. Doša (Bagatini), 30. Drozd (M. Mareš), 35. Éverton (M. Mareš), 38. Vála (vla.)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (26. Žďánský) – Éverton, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Bagatini, Balog, Felipe

SK Olympik Mělník: Mareš (33. Jenč) – Mažári, Kuč, Gabčo, Babovák, Buzek, Vála, Hochman, Nečas, Prieložný