V osmifinále poháru jsme se střetli s GMM Jablonec. Zápas byl pro oko diváka skvělý, padlo 19 branek, naštěstí jsme jich dali více my a vítězíme 12:7!

V zápase začal lépe Jablonec, kdy ještě v 16. minutě vedl 2:1. Pak ale přišel kolotoč v našem podání. Do konce poločasu jsme stihli vstřelit ještě 4 branky a do kabin jsme šli za stavu 2:5.

Ve druhém poločase opět začal lépe Jablonec a snížil na 3:5. Pak jsme ale začali vládnout my a během pěti minut jsme zvládli vsítit 4 branky a vedli jsme ve 29. minutě 3:9. Pak se přestalo hrát dozadu u obou týmů, to zapříčinilo konečný stav 7:12.

Ohlasy:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit do dalšího kola poháru a můžeme se poprat o semifinále, což by byl obrovský úspěch. Tento zápas byl pro diváky parádní, ale pro trenéra je takovéhle skóre šílenost. Na obou stranách bylo hodně chyb, ale i krásných útočných akcí, proto padlo tolik branek. Jsem rád, že se nám konečně podařilo dát více gólů, ale s obranou fází dnes spokojeni být nemůžeme.

Slavomír Vála, hráč Olympiku: ,,Přijeli jsme do Jablonce na pohár, ve kterém jsme byli, myslím si, favoritem. Bohužel hra asi nebyla taková, jaká měla být podle trenéra, ale výsledkově jsme to zvládli a jdeme dál, což byl náš cíl. Za sebe jsem rád, že se mi konečně podařilo přispět hattrickem a moje výkony půjdou doufám nahoru. Teď musíme přepnout na ligu a zkusit porazit Litoměřice.”

Branky: 8. T. Mazánek, 16. Beníšek, 23. Haunold, 30. Beníšek, 33. Bursa, 38. Haunold, 38. P. Mečíř – 5. Zdržálek, 16. Vokoun, 18. Gabčo, 19. Gabčo, 20. Buzek, 24. Kuč, 24. Gabčo, 25. Vála, 29. Zdržálek, 31. Vokoun, 34. Vála, 40. Vála

FK GMM Jablonec nad Nisou: Masařík (Vykoukal) – Bursa, Holický, P. Mečíř (C), Krejčík, Haunold, Hypius, Beníšek, T. Mazánek, M. Mazánek

SK Olympik Mělník: Mareš (35. Jenč) – Jemeljanov, Vála, Kuč, Gabčo, Hochman, Zdržálek, Vokoun (C), Buzek