Po velkém boji a zápase plných vyhrocených situací vyhráváme 3:4 nad VŠB Ostrava a připisujeme si další veledůležité 3 body do tabulky!

V prvním poločase jsme jako první udeřili my, když jsme v 9. minutě zápasu šli do vedení 1:0 po brance Gabča. Minutu a půl před koncem první půle ale dokázalo VŠB srovnat na 1:1 gólem Kundrátka. Na štěstí jsme zvládli ještě jednu branku v první půli vsítit, a to 20 sekund před koncem zařídil kapitán Vokoun.

Do druhého poločasu nastoupila lépe Ostrava, která ve 27. minutě srovnala stav na 2:2 brankou Kyseláka. O 4 minuty později vrátil vedení na naší stranu Zdržálek. O pouhou minutu později dokázali hráči Ostravy opět srovnat brankou Petra. Ve 36. minutě jsme opět byli my, kteří dokázali převrátit hru v náš prospěch a z toho vyústila branka na 3:4 zásluhou Iemelianova. Domácí se pokoušeli 2 minuty před koncem ještě stav srovnat hrou bez brankáře, ale to se jim už nepovedlo.

Díky velké bojovnosti našich hráčů se nám podařilo tedy získat další cenné vítězství!

Ohlasy k zápasu:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Do Ostravy jsme jeli s tím, že chceme získat 3 body a po více něž roce prolomit sérii porážek ve venkovních utkáních. A to se nám podařilo, takže můžeme být spokojeni. Celý zápas jsme byli ve vedení a Ostrava musela vždy dotahovat. Škoda, že se nám nepodařilo proměnit více šancí a jít do vedení alespoň o dvě branky, abychom mohli hrát více v klidu. Takhle se Ostravě podařilo vždy skóre srovnat a utkání bylo otevřené až do konce. Naštěstí se nám podařilo dát 4 minuty před koncem vítěznou branku a powerplay soupeře jsme již měli pod kontrolou. Utkání nějak krásné asi nebylo, což jsme věděli dopředu. Bylo to hodně o osobních soubojích a vyhrál tým, který do toho dal víc srdce.”

Jiří Vokoun, kapitán Olympiku: ,,Do zápasu v Ostravě jsme vstupovali jako favoriti a věděli jsme, že zápasy venku nám moc nejdou, proto jsme hráli ze zatažené obrany na brejky, což nám relativně první poločas vycházelo. Ve 2. půli jsme trošku hráli nervozně a nechali se strhnout hrou nahoru dolu. Naštěstí se nám povedlo dát 4 minuty před koncem gól na 3:4 a výsledek udržet. Zápas to byl náročný, ale jak se říká, hráli jsme na krev a vezeme si na Mělník 3 body.”

Josef Gabčo, hráč Olympiku: ,,Hráli jsme docela dobře, měli jsme pár šancí, které jsme nedali a to je velká škoda, protože jsme nebyli v klidu. Důležité bylo, že jsme šli vždy do vedení my a Ostrava vždy musela stav vyrovnat, ale na štěstí výhra zůstala na naší straně. Dnes jsem já sám neproměnil 3 góly, což mě trochu mrzí, ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli.”

Martin Kapsa, trenér VŠB: ,,Nutno podotknout, že k nám přijel kvalitní soupeř a Mělník nebyl tak marný jak jsme čekali a v určitých fázích hry nám byl dokonce vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme Mělníku darovali naší nekoncentrovaností tři zbytečné góly a opět jsme ztratili všechny body. Je to škoda, protože jsme nyní mohli být v tabulce někde jinde. Nutno podotknout, že k nám přijel kvalitní soupeř a Mělník nebyl tak marný jak jsme čekali a v určitých fázích hry nám byl dokonce vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme Mělníku darovali naší nekoncentrovaností tři zbytečné góly a opět jsme ztratili všechny body. Je to škoda, protože jsme nyní mohli být v tabulce někde jinde.”

Branky: 19. Kundrátek L., 27. Kyselák (Kundrátek P.), 34. Petr (Pánek) – 9. Gabčo, 20. Vokoun, 32. Zdržálek, 36. Iemelianov

SK Olympik Mělník: Mareš – Zdržálek, Iemelianov, Gabčo, Mažári, Kuč, Vála, Vokoun, Rusak