Dnes jsme ve SH Mělník odehráli své první domácí utkání v nové sezóně a zvládli jsme ho na jedničku s hvězdičkou. Vyhráli jsme 4:2! 

První gól padl v 9. minutě po krásné kombinaci našich hráčů, kterou završil Jan Babovák a vedli jsme 1:0. Na 2:0 jsme zvýšili ve 13. minutě, kdy krásnou střelou z dálky umístil míč k tyči Dominik Zdržálek. 

Ve druhém poločase dali první gól plzeňští futsalisté, kdy vsítil branku z penalty Holý. Ve 36. minutě zvýšil vedení na 3:1 kapitán Jiří Vokoun z 10m kopu. V minutě 39. dal gól opět Jiří Vokoun přes celé hřiště při powerplay Plzně. O minutu později upravil skóre na 4:2 Abrham, ale další gól již nepadl a tak jsme porazili adepta na titul! 

Ohlasy k utkání:

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Jsem na kluky hrdý, dnes na hřišti nechali úplně všechno. Vítězství nad Plzní je pro nás obrovsky cenné, moc týmů je o body obírat nebude. V prvním poločase to byl od nás velmi dobrý výkon, hráli jsme to co jsme si řekli a podařilo se nám jít do vedení 2:0. Ve druhém jsme se dostali pod velký tlak, nedařilo se nám držet balon a hlavně díky skvělému výkonu brankaře Mareše jsme vítězství udrželi až do konce. Doufám, že nás výhra nakopne do dalších zápasů a budeme sbírat body i s takto silnými soupeři.”

Dominik Zdržálek, hráč Olympiku: ,,Plzeň byla obrovským favoritem. Ale my jsme dnes hráli na 1000%, využili jsme brejků a víc asi není, co dodat. Senzační výhra. Dokázali jsme si, že na to máme a jedeme dál.”

Martin Mareš, brankář Olympiku: ,,Zápas s Plzní jsme zvládli díky bojovnému a zodpovědnému výkonu. Musíme ale jako tým nadále pracovat a pokusit se navázat na dobrý výsledek i proti dalším soupeřům. Každopádně jsme ukázali, že žádné body nebudeme dávat zadarmo a že je s námi v ligové tabulce potřeba počítat.”

David Frič, trenér Interobalu: ,,Mělník hrál přesně to, na co jsme hráče připravili před utkáním. Příčinou prohry je jednoznačně nedůraz a neochota podstoupit osobní souboje před bránou soupeře.”

 

Branky: 9. Babovák (Demeter), 13. Zdržálek (Demeter), 36. Vokoun (10 m kop), 39. Vokoun – 29. Holý (10 m kop), 39. Abrham (Vnuk)

Karty: 29. Zdržálek (MEL) – 32. Vnuk (PLZ), 34. Abrham (PLZ)

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Zdržálek, Iemelianov, Mažári, Kuč, Vokoun “K”, Nečas, Demeter, Babovák, Vála

SK Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Rešetár “K”, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Holý, Zajíček, Křemen, Künstner, Havel

Rozhodčí: Plzák, Vlašič – Trlida, Delegát: Černý M.

Diváci: 200