První domácí utkání je konečně tady! Olympik se v pátek 14.9. od 20:30 poprvé v nové sezóně představí před svými fanoušky proti Interobalu Plzeň. I když hráči Olympiku vědí, že Interobal je favoritem, pokusí se doma zabodovat. V minulé sezoně se nám několikrát potvrdilo, že můžeme na domácí palubovce potrápit kohokoliv.

V prvním kole VARTA futsal ligy Plzeň podlehla obhájcům titulu z Chrudimi. V prvním poločase svěřenci Davida Friče dotáhli ztrátu 1:3, před pauzou ale kapitulovali počtvrté a nástup do druhé části jim vůbec nevyšel. Interobal tedy nakonec prohrál 4:8 (3:4).

Komentář před utkáním z kabin obou celků:

Jiří Vokoun, Kapitán Olympiku: ,,Čeká nás 2. kolo a první domácí utkání, ve kterém přivítáme Plzeň. Plzeň patří mezi nejlepší české týmy a nás nečeká nic lehkého. Plzeň má ohromnou kvalitu, ale věřím, že pokud podáme podobný výkon jako v minulém kole, tak můžeme pomyslet na 3 body. Věřím, že přijde co nejvíce lidí a vytvoří nám atmosféru, jako celou minulou sezónu a poženou nás za výhrou, která by pro nás byla hodně cenná.”

Jakub Němec, trenér Olympiku: ,,Plzeň je ještě o level silnější mužstvo než Teplice. Letos je doplnili Rešetár s Kovácsem, což mluví samo za sebe. Úplně se jim nepodařil první zápas s Chrudimí, proto si nemohou dovolit žádné zaváhání a budou chtít dokázat, že patří mezi největší kandidáty na titul. Čeká nás strašně těžké utkání. My do utkání dáme všechno co v nás je, chceme potěšit diváky dobrým výkonem. Je to první domácí utkání a hned proti takhle silnému soupeři tak nás určitě přijdou podpořit v plném počtu.”

Adam Forman, asistent trenéra Interobalu: ,,Příprava na Mělník není úplně standardní, jelikož v pondělí sehráli méně vytížení hráči přátelské utkání na Kladně a druhá polovina trénovala v Plzni. Do toho nás ještě středeční pohárové utkání s Jerigem. Každopádně do Mělníka jedeme s jediným cílem a to jsou 3 body. Bude to zcela jiný zápas než minulý pátek. Věřím, že budeme diktovat tempo hry a nedopustíme žádné překvapení. Zápas s Chrudimí nás samozřejmě mrzí, ale na druhou stranu nám to ukázalo spoustu věcí, na kterých musíme pracovat a je jen dobře, že se to ukázalo z kraje sezóny.”

Víme, že je Mělnické vinobraní, my ale doufáme, že i tak nás přijdete podpořit a vytvoříte skvělou atmosféru jako celou minulou sezónu. Dveře haly budou otevřeny od 19:30 a vstupné je 30 Kč.