Dnes do nové sezóny VARTA futsal ligy vstoupil Olympik na půdě Svarogu Teplice. 

Olympik nezačal špatně, ale jako první se prosadili domácí v 6. minutě, když Nene po rohovém kopu otevřel skóre. O sedm minut později navýšil náskok domácích Claudinho po špatně rozehrané standartní situaci Olympiku. Olympik snížil na 2:1 tři minuty před koncem, když se prosadil Iemelianov.

Zlom v utkání přišel ve 30. minutě, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Gabčo a domácí přesilovku využili, prosadil se opět Nene. Ve 34. minutě se prosadil domácí kapitán Černý, na jehož gol odpověděl o tři minuty později kapitán Olympiku Vokoun a snížil na 4:2. V závěru utkání Olympik otevřel hru a inkasoval ještě dvě branky od Černého a Claudinha. 

Ohlasy z utkání:

Jakub Němec, trenér Olympiku: Výsledek je pro nás trošku krutý. Do 30. minuty jsme velice dobře bránili, soupeře nepouštěli do velkých šancí a sami si vytvářeli až nečekaně dost brankových příležitostí. Věřil jsem, že je jen otázka času, kdy nějaké šance proměníme. Utkání ale rozhodla 30.minuta, kdy byl za stavu 2:1 pro Teplice vyloučen Gabčo a Teplice přesilovou hru využily. Ve snaze výsledek otočit jsme ale udělali několik chyb, které Teplice nekompromisně potrestaly. Přes porážku jsme ale podali dobrý výkon, na kterém můžeme stavět do dalších utkání.

­Dominik Zdržálek, hráč Olympiku: Myslím že skóre neodpovídá výkonu. Výsledek je sice 6:2 pro Teplice, a měli i větší držení míče, ale na vyložené šance byl zápas zcela vyrovnaný. Škoda, že jsme využili jen dvě, ale určitě se nemáme za co stydět a je na čem stavět.

Jiří Baran, hráč Svarog FC: Dnes jsme získali důležité tři body a výhru v prvním kole. Nebyl to lehký zápas. Mělník dobře bránil a čekal na naše chyby. Individuální výkony z naší strany nebyly optimální, ale jsem rád, že jsme to jako tým ukopali a došli si pro tři body. V příštích zápasech se budeme muset zlepšit.

SVAROG FC TEPLICE – SK OLYMPIK MĚLNÍK 6:2 (2:1)
Branky: 6. Nene (Joao), 13. Claudinho, 32. Nene (Novotný), 34. Černý (Joao), 39. Černý (Claudinho), 40. Claudinho (Černý) – 17. Iemelianov (Zdržálek), 37. Vokoun
Svarog FC Teplice: Jeronimo – Černý (K), Baran, Joao Jairo, Hůla, Konečný, Künzl, Novotný, Claudinho, Carlos, Nene, Šebek, Vobořil, Soukup
SK Olympik Mělník: Mareš (Jenč) – Iemelianov, Gabčo, Mažári, Kuč, Nečas, Demeter, Vokoun (K), Vála, Zdržálek