Plzeň a Mělník sehráli zápas, který ani zdaleka nepřípomínal gólovou přestřelku z prvního střetnutí obou soupeřů. První poločas byl vcelku nezáživný, bez velkých šancí, ale ve druhém poločase se k výbornému výkonu nastartovali především Tomáš Vnuk a Tomáš Buchta a přetavili optickou převahu domácích ve tři body pro Interobal.

Mělník odehrál v Plzni první půli velmi disciplinovaně a především v obraně působil koncentrovaně. Ke gólu měl v prvním poločase nejblíže právě na brejky hrající Olympik, ale všechny jeho pokusy lapil výborně chytající Bartůněk v plzeňské brance. Interobal dělal hodně chyb v kombinaci a trenérům nezbylo nic jiného, než o přestávce v kabině zvýšit hlas a rozhýbat plzeňskou hru. Z dlouhého dobývání hostující branky vysvobodil Plzeň čerstvý mistr republiky v kategorii U19 Tomáš Buchta. Ten si ve 25. minutě naběhl na přihrávku Tomáše Vnuka z rohu a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Plzeňští byli rázem při chuti a hned o dvě minuty později si Vnuk si na pivotu zpracoval výhoz od Bartůňka, pohrál si s balónem a naservíroval jej na střed vápna, kde číhal Zdeněk Sláma, který neměl problém trefit přesně k tyči – 2:0. Sláma se trefil poprvé od prvního kola. Za další tři minuty to bylo již o tři góly – po další perfektní přihrávce Tomáše Vnuka se trefil Tomáš Štverák. Plzeň se třemi vstřelenými góly uklidnila a prostor dostali i hráči z lavičky. Právě jeden z nich, další z mistrovského týmu U19 Petr Zajíček, rozehrál ve 34. minutě roh napříč vápnem, kde si do vlastní branky srazil kapitán Mělníku Jiří Vokoun – 4:0. Gólový účet zápasu uzavřel ve 38. minutě Sláma, který z druhé vlny po přihrávce Křemena prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Když pak hosté v závěru neproměnili desetimetrový kop, radoval se plzeňský Interobal nejen ze třech bodů, ale i z ubráněné nuly Michal Bartůňka.

Dominik Zdržálek (Olympik Mělník): Mrzí se nás, že jsme v prvním poločase neproměnili nějakou brejkovou šanci. Zápas by se pak vyvíjel jinak. Ve druhém poločase jsme už asi odešli fyzicky a dostávali jsme úplně laciné a zbytečné góly. Výsledek je možná krutý, ale výhra Plzně je zasloužená.

Pavel Šuba (trenér Olympiku Mělník): V prvním poločase jsme dokázali vše v obraně dělat na 100%. Dobře jsme zavřeli střed hřiště, dokázali jsme ubránit útoky po lajně a nástřely před branku. Střely ze stran a středních vzdálenosti pochytal Mareš. Dokázali jsme ohrozit domácí z brejku, kdy dvě tutovky zahodil Sup a po jedné Surmaj a Sedláček. Velká Škoda!!! Osobně jsem měl z přestávky strach, protože jsme byli v dobrém tempu a měli jsme dobře nastavenou hlavu, kdy všichni kluci dokázali v daném okamžiku vždy udělat správnou věc. Přestávka nás z tohoto rytmu vyhodila, což ukázaly první dva góly, kdy špatně reagoval Sedláček a po té byl nedůrazný Surmaj. Třetí gól pramenil z neodpískaného faulu na Prieložného, kdy díru v obraně domácí potrestali. Čtvrtý vlastní gól Vokouna už pramenil z nekoncentrovanosti. Pak jsme hru otevřeli, vytvořili si, stejně jako domácí, několik šancí, ale góly dali jen oni. Vokoun neproměnil 10m kop. Co se mi ovšem nelíbilo, bylo několikeré brutální dohrání našich hráčů, kteří to odnesli zraněním.

David Frič (trenér Interobal Plzeň): Všechny takovéto zápasy, kdy soupeř zaleze na deset metrů, nechce hrát a jen čeká, jak to dopadne, jsou hrozně těžké. Je to zápas do plných. Víte, že byste měli vyhrát, ale hrozně těžko se prosazuje proti takovéto obraně, která jen zakopává balóny. Na druhou stranu je dobré zmínit, že jsme nastřelili dvě tyče, zápas jsme vyhráli na střely 55:3, takže to byl vlastně jednoznačný zápas. Jen to nedopadlo tak divokým výsledkem jako na podzim.

 

Zdroj: Interobal Plzeň
Foto: FB SK Interobal Plzeň