Po třech měsících se v tomto týdnu rozehraje nejvyšší futsalová soutěž. Kvůli koronavirové přestávce je liga ve velkém skluzu, a tak futsalisty čeká zápasy nabitý leden a únor. Sedmý tým tabulky SK Olympik Mělník odehraje první utkání v neděli 10. ledna na půdě českobudějovického Dynama.

„Pauza už byla hodně dlouhá. Konečně zase odehrajeme zápas. Všichni už se moc těšíme,“ hlásí v sezoně zatím dvougólový kanonýr Josef Gabčo. Natěšenost na restart ligy potvrdil i trenér mělnických futsalistů. „Přerušení bylo opravdu dlouhé. Všichni se těšíme, že se konečně po 3 měsících můžeme vrátit do akce,“ dodal šéf lavičky Jakub Němec.

Olympik je zpět v tréninkovém procesu v hale zhruba měsíc. Zátěž se bude hodit, protože mělničtí futsalisté odehrají pět zápasů během dvanácti dnů. 10. 1. – Č. Budějovice (venku), 13. 1. – Helas (venku), 15. 1. – Žab. Vlci Brno (doma), 19. 1. – Plzeň (doma), 22. 1. – Sparta (venku).

„Budeme do toho dvakrát až třikrát týdně trénovat, takže to bude náročné. Ale věřím, že i zápasy takto za sebou zvládneme. Fyzičku máme. Snad nepřijdou zranění,“ komentuje Gabčo zápasový kolotoč, na jehož konci by si rád zopakoval dva roky starou účast v play-off. „I když jsme dlouho žádný zápas nehráli, tak již několik týdnů tvrdě trénujeme. Věřím, že budeme dobře připraveni na ostré zápasy, které nás v příštích týdnech čekají,“ doplnil Němec kapitána svého družstva.

Pro Olympik je právě boj o vyřazovací část jedinou motivací ve zbytku soutěže poté, co její vedení kvůli obtížím s pandemií rozhodlo pro letošek o zrušení sestupu. „Za mě je to špatně, mělo by se padat, aby liga měla náboj, i tak ale nikdo nebude chtít být poslední,“ ujišťuje Gabčo.

Budějovice, které v úvodních čtyřech zápasech včetně toho na soutoku (4:5) nepřipsaly ani bod, považuje Jakub Němec za náročného soupeře, ale na jihu Čech chce získat všechny body. „Chceme do restartu ligy vstoupit vítězstvím a hlavně dobrým výkonem, abychom získali do dalších týdnů pohodu. S Českými Budějovicemi jsou zápasy vždy vyrovnané a podobný zápas očekávám i nyní,“ říká na závěr k nedělnímu utkání kouč středočechů.