Olympik šel ve velmi vyrovnaném utkání na půdě Žabinských Vlků brzy do vedení, domácí ale dokázali zvrátit skóre ve svůj prospěch.

V pátek 2. 10. došlo vůbec k prvnímu střetnutí mezi nováčkem ŽV Brno a Olympikem Mělník. Před zápasem byly domácí Žabinští Vlci bez získaného bodu, za to Olympik získal 3 body za výhru v předešlém kole s Dynamem České Budějovice. Duel tedy neměl favorita, čemuž odpovídala i úroveň zápasu. Diváci v brněnské hale viděli utkání “nahoru, dolů” a na obou stranách spoustu brankových příležitostí.

Lépe odstartovali utkání Středočeši. Kasýk z autu přesně našel Hrdého, který přesnou ranou nedal gólmanovi Večeřovi šanci. Dalších 14 minut gól nepadl, ač brankových příležitostí bylo na obou stranách velmi hodně.

Olympik v prvním dějství rychle nasbíral pět faulů a v 18. minutě si připsali šestý, což znamenalo, že 2 minuty před odchodem do šaten měli domácí možnost stav utkání srovnat. K exekuci 10-ti metrového kopu se postavil domácí Chráscina, který s pomocí pravé tyčky překonal brankáře Šandu.

Úvodní minuty druhého poločasu tentokrát výborně zvládli domácí. Pohlednou akcí se ukázali Hronek s Hanušem, kdy druhý jmenovaný byl na konci akce a poslal svůj tým do vedení 2:1.

Olympik na to zareagoval zvýšenou aktivitou, která přinesla srovnání velmi brzo. Hrdý dokázal krásně přelobovat Večeřu, ale ještě raději míč doklepl do sítě Lehner.

Nadále se aktérům utkání nedařilo branky střílet, i když oba brankáři byli obstřelováni ze všech stran. V posledních 2 minutách utkání mělo utkání neskutečný náboj, ve kterých mohl Olympik i Brno vstřelit klidně 2 branky. Šťastnějším mužstvem byli nakonec domácí, kteří v čase 39:39 dotlačili míč za Šandovi záda a měli velkou šanci k získání prvních 3 bodů.

Mělničtí ihned přešli ke hře bez brankáře, ale tento tah měl opačný účinek. Cenek se dokázal dostat k míči ve chvíli, kdy Olympik přecházel do rychlého útoku a neměl problém trefit odkrytou branku. Zápas skončil výsledkem 4:2 pro Žabinské Vlky a Olympik odjel domů bez zisku bodů.

OHLASY

Jakub Gombáš, hráč Olympiku:
„Věděli jsme, že nás v Brně nečeká lehké utkání, což se potvrdilo. Povedl se nám vstup do zápasu, kdy jsme se dostali do vedení po standardce, ale bohužel díky naší nedisciplinovaností jsme vedení do přestávky neudrželi. Do druhého poločasu jsme naopak dobře nevstoupili a hned jsme inkasovali, ale naštěstí jsme brzy srovnali. Po zbytek zápasu to bylo ,,nahoru, dolů”. V závěru jsme po sporné situaci dostali gól 20 vteřin před koncem a zápas byl prakticky rozhodnutý. Je to pro nás ztráta, která nás bude hodně mrzet a myslím si, že jsme si dnes aspoň bod zasloužili.“

Michal Letzel, prezident ŽV Brna:
„Když dáte vítěznou branku 21 vteřin před koncem a jedná se o historicky první vítězství v první lize, je to euforie, která se ani nedá popsat. Pro nás štěstí a obrovská radost, pro soupeře hodně kruté. Předcházel tomu vyrovnaný a tuhý boj o každý metr palubovky, množství soubojů, emocí a sporných situací.“

STATISTIKY ZÁPASU

Žabinští Vlci Brno – SK Olympik Mělník 4:2 (1:1)

Branky: 18. Chráscina (10 m kop), 21. Hanuš (Hronel), 40. Hanuš, 40. Cenek – 4. Hrdý (Kasýk), 24. Lehner

Žluté karty: 6. Cenek (ZVB) – 18. Šanda (MEL), 31. Hrdý (MEL)

Žabinští Vlci Brno: Večeřa (Pšurný) – Chroust, Kratochvíl, Svoboda, Lange, Starý, Hansl, Mezník, Cenek, Havlín, Hanuš, Hromek, Chráscina

SK Olympik Mělník: Šanda – Lehner, Mikyska, Gabčo, Jungbauer, Hrdý, Nečas, Kasýk, Gombáš

Rozhodčí: Filipský, Havlík, Slanina