V rámci osmifinále Poháru SFČR se Olympik zítra střetne opět s pražskou Spartou, která přijede na Mělník i v pátek 9. října, kdy je na programu 5. kolo 1. FUTSAL ligy.

Střetnutí těchto dvou týmů uvidíme v Poháru SFČR již potřetí za sebou. Poprvé se týmy střetli v roce 2018 ve čtvrtfinále a Sparta zápas na domácí palubovce zvládla výsledkem 8:3. Minulý rok to bylo již osmifinále, ve kterém opět Sparta potvrdila roli favorita a zvítězila 9:2. Poprvé tedy budou hrát mělničtí se Sparťany doma. Bude to také první zápas proti Olympiku pro Jiřího Vokouna, který před sezónou přišel na hostování do Sparty právě z mělnického klubu.

Vzhledem k vyhlášení Nouzového stavu bude utkání odehráno bez diváků, ale na portálu www.onlajny.com naleznete v den utkání textový přenos. Oficiální termín zápasu je v pondělí 5. 10. 2020 od 20 hodin.

OHLASY

Jakub Němec, trenér Olympiku:
„Bohužel se nám v Brně zranilo několik hráčů, takže dáme opět o to víc příležitost mladým puškám. Věřím, že zápas se Spartou pro ně bude motivací samo o sobě a předvedou to nejlepší co v nich je. Během 7 dnů to je náš třetí zápas a je potřeba rozložit síly mezi co nejvíc hráčů. Utkání se Spartou jsou vždy zajímavá a o to víc nyní, když se ve sparťanském dresu představí Voky (Jiří Vokoun) a Tonda Hrdina.“

Jiří Vokoun, hráč Sparty:
„Čeká nás těžký zápas na Mělníku, kde jsem strávil zatím celou futsalovou kariéru. Nikomu se nehraje v mělnické hale příliš dobře, protože je velmi specifická a povrch také není úplně typický pro futsal. Na zápas se osobně velice těším. Hlavně na to, až se střetnu s mými bývalými spoluhráči a kamarády! Věřím, že zápas zvládneme a vyhrajeme, jen je velká škoda, že zápas bude bez diváků.“