Olympik na úvod nového ročníku 1. FUTSAL ligy jel do pražského Edenu, kde je domácím týmem SK Slavia Praha. Favoritem utkání byli domácí, kteří tuto roli také potvrdili a zvítězili.

Olympik od první minuty hrál ze zajištěné obrany a spoléhal se na rychlé brejky, zatímco Slavia byla dominantní na míči a hledala skulinky v mělnické obraně. Byli to právě hosté, kteří se dostali do vedení. Ve druhé minutě se za obranu Slavie dostal Lukáš Nečas a přesnou střelou podél brankáře Karpiaka poslal svůj tým do vedení. Sešívání o pár vteřin později dokázali rychle srovnat, kdy se prosadil kapitán domácích Homola.

Utkání pokračovalo ve stejném duchu. Olympik skvěle bránil a způsoboval Slavii velké problémy z brejků. Byli to ale domácí, kteří se prosadili a šli do vedení. V desáté a dvanácté minutě se prosadil Záruba a poslal slávisty do dvoubrankového vedení. V minutě třinácté měl Olympik výhodu pokutového kopu po faulu domácího gólmana Karpiaka, ke kterému se postavil kapitán Gabčo a nemýlil se. Stav 3:2 vydržel až do poločasové přestávky.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Slavia, která s postupem času začala hostující celek přehrávat. V šestadvacáté minutě se po krásné akci prosadil opět Záruba, který využil fatální chyby Gabča, což byl zlomový okamžik utkání. Navíc hostím evidentně začaly docházet síly a kondiční rozdíl mezi týmy se v závěru utkání výrazně projevil. V krátkém časovém sledu se do střelecké listiny zapsal dvakrát Jošt a dvakrát Daniel.

Tři minuty před koncem Slavia dokázala vstřelit devátou branku, o kterou se zasloužil mladý Hruška. Olympik minutu před závěrečným písknutím rozhodčích ještě dokázal stav snížit, když se prosadil z desetimetrového kopu Mikyska. Olympik tedy prohrál na Slavii 3:9.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku: 
„Do stavu 2:3 byl zápas naprosto vyrovnaný. Hráli jsme ze zajištěné obrany na rychlé brejky, což se nám dařilo a vytvořili jsme si spoustu gólovek. Ve druhém poločase jsme dostali branku na 2:4, která nás naprosto položila. Začali jsme dělat zbytečné chyby a v útoku jsme si moc šancí už nevytvořili. Myslím si, že konečný stav úplně neodpovídá tomu, jaký výkon jsme předvedli, ale výhra Slavie je zasloužená.“

Jan Homola, kapitán Slavie: 
„Začátek byl trochu ošemetný, trochu se na nás projevil začátek soutěže, některé herní situace nemáme ještě zažité. Po přestávce nám tam začaly padat branky, ale stále tam byly situace, které by se nám neměly stávat. Také bychom si měli vyvarovat tak velkého množství faulů. Na pěti faulech se pak nedá už důrazně napadat a sráží to celý výkon týmu.“

Statistiky utkání

SK Slavia Praha – SK Olympik Mělník 9:3 (3:2)

Branky: 3. Homola (Brychta), 10. Záruba (Brychta), 12. Záruba (Křemen), 26. Záruba (Homola), 29. Jošt (Leovski), 29. Souza, 33. Jošt (Souza), 34. Souza (Sláma), 37. Hruška (Plíšek) – 2. Nečas, 13. Gabčo (pen.), 39. Mikyska (10 m kop)

Žluté karty:32. Brychta (SLA) – 33. Gabčo (MEL)

SK Slavia Praha: Karpiak (Žežulka, Vondráček) – Brychta, Homola, Záruba, Křemen – Vaktor, Leovski, Jošt, de Souza – Sláma, Hruška, Plíšek

SK Olympik Mělník: Šanda (Hnízdil) – Lehner, Mikyska, Gabčo, Jungbauer, Nečas, Kasýk, Šmejkal, Machytka

Rozhodčí: Vaněk, Laštovička – Cichra

Diváci: 80

Záznam utkání