Příprava Olympiku na novou sezónu je již v plném proudu. Sérii přípravných zápasů odstartovalo 27. července v 19:30 semifinále krajské části Poháru SFČR proti týmu TJ Bystřice. Jasným favoritem byl hostující Olympik, který nakonec tuto roli potvrdil a zvítězil 3:1.

V hale účastníka benešovského Okresního přeboru si Olympik po několikáté v řadě zajistil účast ve finále krajské části Poháru SFČR. Vítězství se nerodilo vůbec lehce a na hráčích bylo vidět, že jsou v plné zátěži přípravy. „První utkání po tak dlouhé době jsou vždy náročná. Po herní stránce bylo znát, že jsme ještě pořádně nebyli v hale. Hráči nejsou sehraní, moc se nám nedařila kombinace a předvedli jsme hodně zbytečných ztrát,“ řekl k výkonu svých svěřenců trenér Jakub Němec.

Mělnickým nepomáhal ani dobrý výkon domácího celku, který nezůstal bez povšimnutí ani u šéfa lavičky Olympiku. „Musím pochválit soupeře, který předvedl velmi dobrý, bojovný výkon a v určitých momentech nám dělal problémy,“ uvedl Jakub Němec.

Hráči Olympiku i přes několik nepřesností a nedostatků dokázali vstřelit v prvním poločase 3 branky – 2x Gabčo, 1x Mikyska. Ve druhém dějství viděli diváci v bystřické hale už jen jednu branku, kterou obstarali domácí. Zápas tak skončil výsledkem 3:1 vítězstvím prvoligového Olympiku a v srpnu si zahrají finále proti Malibu Mladá Boleslav. „Jsem rád, že jsme zápas nakonec zvládli, zvítězili a postoupili do finále. Utkání bylo dobrým testem před dalšími, silnějšími soupeři,“ dodal Němec na závěr hodnocení.

TJ BYSTŘICE – SK OLYMPIK MĚLNÍK 1:3 (0:3)

Sestava Olympiku: Rusak (21. Hnízdil) – Mikyska, Lehner, Šmejkal, Machytka – Prejsa, Gombáš, Gabčo, Moravec

Branky Olympiku: 2x Gabčo, 1x Mikyska