Byl kapitánem Olympiku poslední dvě sezóny, předváděl stabilně výborné výkony a bylo jasné, že okolo Jiřího Vokouna bude kroužit spoustu zájemců. Tím nejaktivnějším byla Sparta, která “Vokyho” ulovila na roční hostování pro sezónu 2020/21.

Ve svých 23 letech si Jiří Vokoun předchozí sezónu vysloužil svou první pozvánku do “A” týmu České futsalové reprezentace, která měla v září 2019 na programu turnaj VISEGRAD4. Do duelu s Maďarskem nezasáhl, se Slovenskem už ale první minuty odehrál. Při své premiéře za “repre” vstřelil 2 branky! Trenér Tomáš Neumann ho nadále povolával do národního mužstva, a to i na tu největší mezinárodní akci, kterou měla reprezentace na programu. Tou byla kvalifikace na MS 2020 v Brně, kde se ČR střetla se Slovinskem, Rumunskem a Kazachstánem. Vokoun nastoupil jen do posledního zápasu s Kazachy na posledních pár minut, ale stihl vstřelit i branku.

Nejen reprezentačními výkony si říkal o vysněné angažmá v jednom z předních klubů VARTA futsal ligy. Za “áčko” Olympiku odehrál 15 zápasů, během kterých vstřelil 17 branek a na 6 asistoval. Za zmínku stojí utkání v Českých Budějovicích, kde se mu podařilo nastartovat svůj tým k obratu hattrickem během 2 minut, ze kterého mělničtí vytěžili velmi důležitý bod v boji o záchranu.

Celkové statistiky Vokouna v “A” týmu Olympiku jsou ohromující. Od své první sezóny 2014/15, do které nastoupil, stihl odehrát 83 zápasů, vsítil neuvěřitelných 100 branek (1,21 průměr na zápas) a u 38 gólů svým spoluhráčům asistoval. S průměrem 1,66 kanadských bodů na zápas se zapsal mezi nejlepší hráče, kteří Olympikem kdy prošli. “Voky” hrál za Olympik od mala, takže má klub určitě v srdci, což dokazuje i jeho vzkaz, který nám zanechal.

Jiří Vokoun, bývalý kapitán Olympiku: „Na začátek bych chtěl moc poděkovat všem, kteří mi toto angažmá přejí a podporují mě. Doufám, že to bude v mé futsalové kariéře krok vpřed. V Olympiku jsem strávil několik let, během kterých jsem zažil spoustu hezkých chvil, jako třeba první zápas za “áčko” v sezóně 2014/15, kdy se hrála první liga a mě bylo teprve 18 let, postup do první ligy v sezóně 2016/17 a nebo postup do Playoff VARTA futsal ligy předminulý ročník. Určitě bych našel i nějaké nehezké vzpomínky, ale ty hledat nechci a chci na Olympik vzpomínat jen v dobrém. Jde zatím jen o roční hostování, ale bůh ví, jak vše bude na konci následující sezóny, tak bych chtěl všechny raději dopředu ujistit, že na Olympik nezanevřu a doufám, že se jednou vrátím a splatím klubu to, že mi dal šanci zkusit si zahrát za tak velký tým, jakým Sparta v současnosti je!“

Děkujeme, Voky, a přejeme hodně štěstí v následující kariéře!