Včera ve 20 hodin se utkali v pražské UNYP Areně dva kluby, které se nachází na rozdílných pozicích v tabulce VARTA futsal ligy. Domácí Sparta a Olympik Mělník.

Favorit byl jasný už před zápasem a tak mohl Olympik jen překvapit. Mělničtí odjeli k zápasu se staronovým trenérem a nynějším předsedou Pavlem Šubou, který musel zastoupit trenéra Jakuba Němce, jelikož svou účast musel omluvit z osobních důvodů.

Zápas začal ve velmi dobrém tempu, ale na první gól se muselo čekat poměrně dlouho. Úvodní branku viděli diváci v UNYP Areně v 10. minutě, kdy se prosadil domácí reprezentant Michal Seidler. Po první brance se čekalo opět celkem dlouho na další a v 17. minutě opět zauřadovali Sparťané. Zvýšení na 2:0 zařídil Mladen Kocič. Ještě do poločasové přestávky stihli pražané vstřelit ještě jednu branku, kdy Seidler přidal další přímý zásah do branky Olympiku.

Po průběhu prvního poločasu se zdálo být rozhodnuto o výsledku, ale hosté zdání zvrátili hned po jedné minutě po úvodním hvizdu druhé půle. Prosadil se dělostřelec Josef Gabčo. Stav nevydržel dlouho a o 2 minuty později odskočila Sparta opět o 3 branky a přesně zamířil další reprezentant ze sparťanského kádru, slovák Tomáš Drahovský. Od branky na 4:1 už hrála prakticky jen Sparta, Olympik k ničemu pořádnému nepustila a do konce zápasu přidala ještě 3 branky. Všechny obstaral jen jeden muž, a to Tomáš Drahovský, který vstřelil v zápase 4 góly. Sparta tak potvrdila roli favorita a zvítězila 7:1.

Ohlasy

Pavel Šuba st., předseda Olympiku: “Sparta byla lepší, držela míč a tlačila. Ale ještě za stavu 0:0 jsme měli 3 gólové šance. 10 minut jsme dobře bránili a hráli trpělivě dopředu. A pak přišlo to, co je v zápasech se Spartou už dva roky běžné. Špatné naše zakončení, rychlý protiútok a gól do odkryté brány. Pak druhý gól po nástřelu na zadní tyč, kterou náš hráč včas neuzavřel. A třetí gól byl ukázkou toho, kdy se včas a správně nezformuje obranná power play. 3:0 a bylp po zápase. Druhá půle začala nadějně snížením na 1:3, ale po chvili přišla hrubka při rozehrávce a opět byla potrestána. Dokázali jsme si vytvořit cca 6 gólovek, ale finálka byla tragická, brankáři Sparty ukázali svoji kvalitu a tak to bylo celý druhý poločas. My šance neproměňovali, ale Sparta ano.”

AC SPARTA PRAHA – SK OLYMPIK MĚLNÍK 7:1 (3:0)

Branky: 10. Seidler (Drahovský), 17. Kocič (Novak), 19. Seidler (Drahovský), 24. Drahovský (Novak), 32. Drahovský (Rick), 34. Drahovský (Seidler), 39. Drahovský (Seidler) – 22. Gabčo (Vokoun)

Žluté karty:  30. Hora (SPA), 33. Rick (SPA), 40. Kocič (SPA) – 26. Gabčo (MEL)

AC Sparta Praha: Vahala (Plecitý, Kubíček) – Rick, Kocič, Novak, Wilde, Drahovský, Křivánek, Hora, Seidler

SK Olympik Mělník: Mareš (Šanda) – Mikyska, Moravec, Vokoun, Gabčo, Hrdina, Hochman, Nečas, Prejsa, Šup, Šustr

Rozhodčí: Kaštánek, Kliner