Dne 16. ledna jeli hráči Olympiku do Chrudimi k utkání 14. kola VARTA futsal ligy. Olympik musel povolat z juniorky 6 hráčů, protože chyběli klíčový hráči, například Gabčo s Hrdinou kvůli karetním trestům anebo brankář Mareš, jehož nepustilo do zápasu lehké zranění. První poločas byl až překvapivě velmi vyrovnaný, ale v druhém Východočeši zabrali.

Mnozí v chrudimské sportovní hale čekali, že domácí tým bude mělnické od první do poslední minuty drtit a pohodlně si dojde pro vítězství, ale hostí vyvedli diváky z omylu a v prvním poločase se hrála velmi vyrovnaná partie. Na první gól se čekalo 13 minut, během kterých si Olympik vytvořil asi 3 gólové příležitosti, ale chrudimský brankář Litviněnko byl proti a předvedl krásné, pro ERA-PACK důležité zákroky. Vedení 1:0 se ujali domácí borci brankou v čase 12:21, o kterou se postaral jeden z bratří Drozdů, a to David. Do poločasové přestávky se skóre nezměnilo, i když měl Vokoun na noze, 10 vteřin před koncem první části, vyrovnávací branku, ale k jeho smůle byl Litviněnko opět pozorný a předvedl skvělý zákrok.

V zápasech ERA-PACKu s Olympikem už je to v posledních letech běžné, že první půle je vyrovnaná, ale druhá patří jasně chrudimským. Po minutě začátku druhého dějství se prosadil opět David Drozd. Po další minutě zvýšil z dorážky Everton na 3:0 a od této chvíle vládli hře převážně jen domácí. Na mladičkého Šandu šla jedna střela za druhou, se kterými si mnohokrát skvěle poradil. Do 30. minuty stihli domácí přidat ještě 3 branky, a to zásluhou Maxe, opět Evertona a Felipeho.

Po šesté brance ERA-PACKu se hra na chvíli uklidnila a využil toho již zmiňovaný brankář Olympiku Šanda, který i přes 6 inkasovaných gólů dalších asi 10 chytil. Na vlastní polovině vzal míč, vyrazil vpřed, navedl si míč do skulinky v obraně a skrytou střelou snížil na 1:6 z pohledu Mělníka. Pak se ale opět rozjel brankostroj domácích a do konce zápasu stihli přidat dalších 5 branek. Ve 35. minutě se prosadil Max a Mareš, ve 36. zkompletoval hattrick David Drozd. Osobního úspěchu v podobě hattricku docílil i Everton a ve 40. minutě uzavřel stav utkání Pavel Drozd. Mělničtí hráči předvedli sympatický výkon, který ale na několikanásobné vítěze ligy nestačil a odvezli si z Chrudimi prohru 1:11.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
„Měli jsme asi nejmladší tým v historii ligy. První poločas mladíci Chrudim zaskočili a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem. Stav 0:1 pro Chrudim byl pro naše sebevědomí velmi nadějný. Bohužel jsme nezvládli začátek druhého poločasu, Chrudim si vytvářela mnoho šanci, které se jí dařilo promenovat. Projevila se její vysoká kvalita a zkušenosti. Konečný výsledek je pro nás zklamáním, ale v prvním poločase si junioři ověřili, že mohou hrát vyrovnaně i s takto silným soupeřem.“

Felipe Conde, trenér ERA-PACKu:
„Odehráli jsme zcela odlišné poločasy. V prvním jsme vytvořili velké množství technických chyb, spousta šancí skončila nepřesnými střelami. Po přestávce jsme zlepšili koncentraci a přizpůsobili naši hru k lepšímu výsledku. Chtěl bych ocenit hru mladého týmu soupeře, který předvedl vynikající první poločas.“

Statistiky zápasu

FK ERA-PACK Chrudim – SK Olympik Mělník 11:1 (1:0)

Branky: 13. D. Drozd (Slováček), 22. D. Drozd (Koudelka), 23. Everton (P. Drozd), 25. Max (D. Drozd), 27. Everton (Koudelka), 30. Felipe, 35. Max (Doša), 35. M. Mareš (10 m kop), 36. D. Drozd (Everton), 38. Everton, 40. P. Drozd (Doša) – 35. Šanda (Nečas)

FK ERA-PACK Chrudim: Litviněnko (31. Žďánský, Hlouš) – Everton, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Slováček, Felipe

SK Olympik Mělník: Šanda (Rusak) – Lehner, Vokoun, Šuba, Žampa, Hochman, Nečas, Šmejkal, Machytka, Gombáš

Rozhodčí: Pivoňka, Vaněk