Olympik v prvním zápase roku 2020 přivítal doma Démony Českou Lípu a zvítězil 9:3. Hattrick si připsal Antonín Hrdina, dvěma góly a skvělými zákroky zazářil i brankář Martin Mareš.

Zápas byl od úvodního hvizdu velmi vyrovnaný a dlouho se čekalo na první branku. Tu zaznamenali domácí ve 13. minutě po akci Vokouna a Gabča, který se dokázal uvolnit přes obránce a přízemní střelou k tyči rozvlnil síť. Démony inkasovaná branka nakopla a do poločasové přestávky byly lepším týmem. V 15. minutě se prosadil Fichtner, v 18. Rott po hrubce v mělnické obraně. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:1 pro severočechy.

Do druhé půle nastoupili hráči Olympiku jak vyměnění a hned v úvodu se prosadil kapitán Vokoun po rychlém brejku. Poté se dostali českolipští do několika šancí, ale v mělnické bráně čaroval brankář Mareš, který Olympik podržel skvělými zákroky. Ve 27. minutě šel domácí tým do vedení zásluhou Vokouna, který to vzal na sebe a prosadil se po jeho typické akci, kdy prošel po lajně kolem obránce a vypálil mezi nohy brankáře.

O chvíli později se dostali Démoni do oslabení. Brankář Bartůněk neudržel nervy a po ztrátě míče na půli hřiště úmyslně nakopl jednoho z domácích hráčů a po zásluze uviděl od rozhodčích červenou kartu. Do branky se tedy postavil náhradní brankář Kirov a začala přesilovka domácích. Už to vypadalo, že hráči z České Lípy oslabení zvládnou bez obdržené branky, ale 9 vteřin před koncem oslabení využil Gabčovi kolmé přihrávky Hrdina a poslal míč do odkryté branky.

Další branky se diváci v mělnické hale dočkali až ve 35. minutě. Tvrdou ranou z nějakých 12 metrů poslal do vedení Olympik 5:2 mladý Nečas. Démoni sáhli po hře bez brankáře a výhodu o jednoho hráče v poli navíc využili. Abrhám se ocitl sám před Marešem a dokázal ho prostřelit. Už běžela 38. minuta a Démoni ještě měli šanci se zápasem něco udělat. Jejich snahy ale zmařil domácí Hrdina a zvýšil vedení svého týmu opět o 3 branky. Hosté stále zkoušeli hrát bez brankáře a Olympik je dokázal ještě třikrát potrestat. V posledních 2 minutách se prosadil opět Hrdina a dvakrát dokonce brankář Olympiku Mareš. Olympik tedy zvítězil 9:3 a posunul se na 10. nesestupovou příčku!

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
,,Pro nás to bylo nesmírně důležité utkání. Věděli jsme, že když vyhrajeme, tak se bodově srovnáme s týmy nad námi a dokonce se přiblížíme na bod play-off. Od začátku jsme byli lepším týmem a vyhráli jsme zaslouženě. Sice výsledkově poločas nebyl podle našich představ, neproměnili jsme dost šanci, které jsme si vytvořili a navíc inkasovali po dvou našich velkých chybách. Ale byl jsem klidný, protože jsem věděl, že se to musí zlomit a když budeme hrát stejně dál, tak branky přidáme. To se také stalo a celý druhý poločas jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že se nám podařilo druhý zápas po sobě zvítězit výrazným rozdílem a doufám, že dnešní výkon a výsledek přiláká ještě více diváků na další důležité domácí zápasy.”

Karel Kruliš, trenér Démonů:
,,Zápas jsme nezvládli. Po vyloučení našeho brankáře, který nás poslal do 3 lidí v poli, nám soupeř odskočil o dvě branky a z naší strany už to byla křeč o zvracení výsledku. To se nepovedlo a pramenily z toho chyby, které soupeř trestal. Nedá se nic dělat jsme, ve hře o záchranu, musíme se koncentrovat a připravit na další důležitá utkání.”

Statistiky

SK Olympik Mělník – FC Démoni Česká Lípa 9:3 (1:2)

Branky:13. Gabčo (Vokoun), 22. Vokoun (Gabčo), 27. Vokoun, 29. Hrdina (Gabčo), 35. Nečas (Hrdina), 38. Hrdina, 39. Hrdina, 40. Mareš, 40. Mareš – 15. Fichtner (Havrda), 18. Rott, 38. Abrhám (Fichtner)

Žluté karty: 32. Vokoun (MEL), 38. Gabčo (MEL), 39. Hrdina (MEL)

Červené karty: 27. Bartůněk (CLI)

SK Olympik Mělník: Mareš (Šanda) – Lehner, Vokoun “K”, Gabčo, Hrdina, Hochman, Nečas, Gombáš

FC Démoni Česká Lípa: Bartůněk (Kirov) – Rott “K”, Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Bejda, Zapletal, Bažant, Němec, Abrham

Rozhodčí: Cílek A1: Nagy A2: Laštovička Delegát: Smreček

Diváci: 279