V dalším kole VARTA futsal ligy, v pořadí osmém, přijede na Mělník pražská Slavia, která bude v zápase jasným favoritem, ale jak je zvykem z minulých let, nemusí tomu tak úplně být.

Podle statistik se dá předpokládat jasný průběh utkání ve prospěch Slavie, ale jak všichni vědí, Olympik dokáže doma potrápit, či dokonce porazit, každého. Mělník všechny domácí zápasy v dosavadní sezóně sice prohrál, ale jen v jednom se dá říct, že by byli mělničtí o poznání horším týmem. S Libercem prohrál Olympik smolně 5:6, kdy si nechal vstřelit poslední dvě branky v poslední minutě. Jen v jednom domácím utkání byl soupeř mělnických o parník lepší a tím byl ERA-PACK Chrudim, kteří dokázali jasně zvítězit poměrem 13:0. S Teplicemi, které přijeli o více než hodinu později, prohrál Olympik 4:8, jelikož hráli tepličtí minimálně 20 minut s brankářem v poli a v této činnosti jsou Teplice výborné, ale ve hře 4 na 4 byl Olympik více než vyrovnaným soupeřem. S obhájci titulu se Spartou byl Olympik velice blízko k zisku prvního letošního bodu, ale nakonec prohrál 2:4, i když mělničtí zadáci předvedli skvělý výkon.

Slavia tuto sezónu předvádí velmi dobré výkony. Body ztratila pouze ve druhém kole se suverénní Plzní, kde prohrála 2:5 a v kole šestém prohrou v Chrudimi s ERA-PACKem 4:1. Všechny ostatní zápasy zvládli pražané zvítězit. Porazili postupně Vysoké Mýto, České Budějovice, Liberec, Českou Lípu a minulý týden Helas Brno. Nutno podotknout, že se Slavia ještě neutkala s pražským rivalem Spartou a s Teplicemi, kde se dá očekávat vyrovnaný souboj a v těchto zápasech mohou ztratit další body.

Zápas začíná ve 20:30, vstup na utkání bude 30 korun. Pro fanoušky, kteří se nebudou moci dostavit do haly, bude “ZDE” (klikněte na “ZDE”) textový přenos.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
,,Že na tom budeme v této fázi ligy takto špatně nečekal nikdo z nás. Proto každý další zápas bude extrémně důležitý. Slavia je velmi silný tým, ale my se musíme soustředit na sebe, na svůj výkon a na hřišti nechat úplně všechno. Je potřeba již nějaké utkání bodově zvládnout a odrazit se ode dna.”

Martin Brychta, hráč Slavie:
,,Musíme se plně koncentrovat a připravit jako na každý jiný zápas. Proti Helasu jsme inkasovali šest hodně laciných branek, v obranné fázi se musíme výrazně zlepšit. Mělník bude určitě chtít konečně zabodovat, my ale chceme vyhrát. Nesmíme se koukat na tabulku a makat na sto procent od začátku do konce.”