V pátek 22. listopadu se sehrál na Mělníku, v rámci 10. kola VARTA futsal ligy, zápas prvního s předposledním týmem tabulky. Domácí Olympik vyzval plzeňský Interobal. Jasným favoritem zápasu byla Plzeň, která nedopustila žádné překvapení a zvítězila 9:5.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
,,Opět jsme v utkání udělali velké množství individuálních chyb a proto jsme prohráli. Plzeň nás potrestala hned ze své první akce a to nastavilo ráz prvního poločasu. Dostávali jsme góly po zbytečných chybách, byli pasivní a jako by nás to vůbec nebavilo. Probrali jsme se až za stavu 5:1 a dvěma krásnými góly se dostali zpět do zápasu. Do druhé půle jsme vstoupili velmi aktivně a dostali Plzeň pod tlak. Ale zabrzdila nás z mého pohledu hodně přísná červená karta. Přesilovku Plzeň využila, odskočila na 3 branky a to už se nám nepodařilo zdramatizovat. Jednoznačnou hvězdou byl Tomáš Vnuk, na kterého, i přesto, že jsme se připravovali, tak nám dělal obrovské problémy a zápas prakticky sám rozhodl.”

Marek Kopecký, trenér Interobalu:
,,Myslím si, že jsme měli hru celý zápas pod kontrolou. Zbytečně jsme soupeři darovali snadné góly, takže jsme nedokázali výrazněji utéct. V Mělníku je to navíc takový specifický, že co střela, to tam spadne. Ale dobře jsme kombinovali a drželi balon a měli jsme spoustu dalších šancí rozhodnout ten zápas daleko dřív. Jsem rád, že jsme se dnes vrátili k našemu futsalu, hráli v pohybu, drželi dobře balon a vytvářeli plno šancí. Teď si odpočineme, a pak uvidíme, co bude se Spartou.”

Statistiky

SK Olympik Mělník – SK Interobal Plzeň 5:9 (3:5)

Branky: 9. Gabčo (Vokoun), 18. Hrdina (Gombáš), 20. Vokoun (Gabčo), 30. Gabčo (Hrdina), 40. Vokoun – 1. Vnuk (Kovács), 3. Holý (Kovács), 10. Zdráhal (Vnuk), 13. Vnuk (Holý), 16. Vnuk (Kozár), 24. Holý (Vnuk), 29. Vnuk (pen.), 39. Vnuk (Holý), 40. Havel (Holý)

Žluté karty:   29. Gabčo (MEL) – 36. Kovács (PLZ)

SK Olympik Mělník: Mareš (Šanda) – Moravec, Hochman, Vokoun “K”, Gabčo, Nečas, Šuba, Gombáš, Hrdina

SK Interobal Plzeň: Luhový (Lecjaks) – Künster, Kozár, Vnuk, Slavík, Kovács “K”, Zdráhal, Štrajt, Havel, Holý

Rozhodčí: Kresta, Nagy Delegát: Houška