4. 10. se v Brně střetli týmy Helas Brno a Olympik Mělník. Zápas v rámci 4. kola VARTA futsal ligy ovládli domácí výsledkem 7:3. Olympik je tedy stále bez získaného bodu na předposledním místě.

Ohlasy

Václav Kubíček (hráč, Helas Brno): “Věděli jsme, že nás proti Mělníku čeká těžký a důležitý zápas. Potřebovali jsme doma vyhrát a první poločas byl podle našich představ, byli jsme jasně lepší a zaslouženě jsme vedli 3:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle a přidali další 2 branky, poté jsme trošku vypadli z tempa a koncentrace a obdrželi jsme zbytečné 3 branky a z poklidného utkání jsme udělali drama, ale zvládli jsme to a získali jsme důležité 3 body.”

Jakub Němec (trenér, SK Olympik Mělník): “Zase si za prohrané utkání můžeme sami. Herně se postupně zlepšujeme, ale srážejí nás neustálé individuální chyby, bohužel i od zkušenějších hráčů, kteří by měli tým táhnout. Hned ve 40. vteřině jsme si opět dali vlastní gól, tím soupeře dostali na koně a to určilo ráz utkání. 30 minut jsme se trápili před oběma brankami. Vytvořili jsme si dost gólových příležitosti, ale nepodařilo se nám nic proměnit. Naopak soupeř dal gól skoro ze všeho a spíš než že by si branky sám vypracoval, tak jsme jim je vyloženě darovali. Až za stavu 5:0 jsme se “chytli” prvním gólem pod obrovský tlak. Utkání asi potom rozhodlo, když jsme při powerplay překopli naprosto prázdnou brankou téméř z brankové čáry. Místo toho, aby to bylo 5:4, tak jsme hned z výhozu dostali strašný gól na 6:3. Celkově jsme zase s Brnem určitě nebyli horším týmem, ale dokud budeme dělat tolik zbytečných chyb tak nás soupeři budou stále trestat a budeme prohrávat.´´

Statistiky zápasu

Branky: 1. Mužík (Cupák D.), 10. Gabčo (vla.), 12. Cupák V. (Cupák D.), 23. Špička (Lidmila), 25. Sznapka (Lidmila), 38. Cupák V. (Kubíček), 40. Šarközy – 27. Gabčo, 31. Vokoun (Gabčo), 32. Gabčo (Vokoun)

Žluté karty: 37. Šarközy (HEL) – 6. Žampa (MEL), 8. Nečas (MEL)

Helas Brno: Kubíček, Konečný – Cupák D. “K”, Mužík, Poul, Cupák, Lidmila, Šarközy, Špička, Sznapka, Bílý

SK Olympik Mělník: Mareš, Šanda – Lehner, Zdržálek, Vokoun, Nečas, Gabčo, Šuba, Žampa, Gombáš

Rozhodčí: Zdeněk Petr, Jan Kliner