Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se ujali v páté minutě vedení zásluhou Gabča. Srovnání přišlo o pět minut později, postaral se o něj Litvinov. Vzápětí strhl vedení na stranu Svarogu Teka, 1:2. Mělník hrozil z nebezpečných brejků. Další takový využil v 16. minutě, kdy srovnával Zdržálek na 2:2. Přestřelka první půle ještě ale zdaleka nekončila. V 18. minutě si zopakovali gólovou akci Teka a Claudinho. První zmiňovaný vrátil Teplicím vedení. Netrvalo to ani minutu a bylo znovu srovnáno. Tentokrát se prosadil domácí Vokoun. Svarog se ještě v úplném závěru první půle vrátil na koně, a to po trefě kapitána týmu Davida Černého. Strany se tak měnily za stavu 3:4.

Druhá půle už přinesla jednoznačnější obrázek. Svarogu už se daleko lépe dařila kombinace, a i za pomoci power play postupně navyšoval skóre. Hattrick si zkompletoval David Černý. Trefili se také Sebiskveradze a Baran. Mělník až v samotném závěru upravoval na konečných 4:8.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku:
,,Na to, že pan Žák se vyjadřoval, že nepatříme do ligy, tak k nám Teplice přijeli dost po**. My jsme si to s nimi chtěli rozdat otevřeně, ale oni přijeli hrát celý zápas powerplay. U takového týmu mi to přijde docela smutné.
Teplice přijeli o 2 hodiny později a to je dost složité načasovat hlavy hráčů na začátek utkání, když musí tak dlouho čekat na výkop. Přesto se nám podařilo do zápasu dobře vstoupit a celý první poločas jsme hráli velmi aktivně a při hře 4 na 4 jsme byli lepší než soupeř. Bohužel jsme dostali 3 góly po takových nešťastných odrazech. Powerplay soupeře se nám ještě dařilo bránit, ale ve 2. poločase jsme s ní měli obrovské problémy a dostali z ní asi 4 góly. Mrzí mě, že s námi Teplice nechtěli hrát futsal, myslím, že by to bylo pro oba týmy i diváky daleko lepší.”

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC:
,,K zápasu jsme přijeli po dvouhodinovém čekání v koloně a úplně bez rozcvičky a předzápasové přípravy, takže první poločas trošku drhnul v sehranosti některých akcí. I přes všechny problémy jsme první poločas většinu času drželi míč. Domácí hrozili převážně z brejků, které jim vynesly tři góly. Druhá půle už byla v naší režii, kdy nám vycházeli kombinace až do prázdné branky a i s pomocí power play jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili. Dařilo se nám navyšovat skóre a kontrolovat zápas.”

Statistiky

SK Olympik Mělník – Svarog FC Teplice 4:8 (3:4)

Branky: 5. Gabčo (Hochman), 16. Zdržálek (Žampa), 18. Vokoun (Gabčo), 40. Hrdina (Zdržálek) – 10. Litvinov (Sebiskveradze), 11. Teka (Claudinho), 18. Teka (Claudinho), 20. Černý (Litvinov), 21. Černý (Sebiskveradze), 25. Sebiskveradze, 27. Beran (Sebiskveradze), 36. Černý (Litvinov)

Karty:   30. Zdržálek (MEL)

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Gabčo, Vokoun, Hochman, Nečas, Martinec, Hrdina, Zdržálek, Gombáš, Žampa

Svarog FC Teplice: Jeronimo (Hůla, Soukup) – Claudinho, Černý, Baran, Gansukh, Litvinov, Künzl, Tato, Sebiskveradze, Teka, Taverna

Rozhodčí: Řeháček – Lafek