Olympik ve 2. kole VARTA futsal ligy zavítal k utkání do České Lípy, kde se střetl s místními FC Démoni. Ač o poločasové přestávce vedli mělničtí 4:3, tak ve druhém poločase Démoni zabrali a mezi 32. a 36. minutou vstřelili 5 branek. Zápas skončil výsledkem 10:7 pro českolipské a Olympik je stále bez bodu.

Ohlasy po zápase:

Jakub Němec, trenér Olympiku po zápase s Démony: ,,Dnes jsme chtěli napravit zbytečnou prohru z minulého týdne. A opět jsme si zápas prohráli ve druhém poločase. První poločas jsme odehráli velice dobře, přesně tak jak jsme si řekli. Vytvořili jsme si velké mnouství šancí, dali 4 branky a poločas vyhráli 4:3. Ve druhém poločase jsme po sedmi minutách měli na kontě 5 zbytečných faulů a z dlouhých penalt potom dostali góly na 6:6 a 6:7. Zpátky už se mám nepodařilo do zápasu dostat, ani v power-play. Opět jsme nebyli horším týmem, ale zase nemáme žádné body.”

Pavel Šuba ml., hráč Olympiku po zápase s Démony: ,,Zápas v Lípě jsme chtěli zvládnout a odčinit tak špatný vstup do sezóny. Zápas byl velmi náročný na obranu a první půli se nám to relativně dařilo a z brejků jsme hrozili a dali i góly. Dostali jsme dva góly do prázdné brány, takže musíme na obraně stále pracovat. Do druhé půle jsme vkročili zdárně a cca do půlky druhého poločasu jsme vedli o dvě branky. Po našich zbytečný faulech jsme soupeři dali dárek v podobě dlouhých penalt, které soupeř všechny proměnil a dostal se do vedení 7:6. Opět jsme druhý poločas odpadli a přestali hrát naší hru, co jsme si řekli a tak jsme konec zápasu bohužel opět nezvládli. Musíme se z toho už ponaučit, zapracovat na sobě, jít dále a snažit se zvládat hrát ne jen 30 minut, ale celých 40!”

Statistiky zápasu:

Branky: 7. Zapletal (Abrham), 12. Abrham, 18. Havrda, 25. Fichtner, 27. Němec, 32. Havrda (pen.), 34. Havrda, 35. Havrda, 36. Kubelka, 38. Zapletal – 6. Vokoun, 6. Šuba, 14. Žampa (Gabčo), 15. Nečas, 21. Lehner, 26. Vokoun, 40. Vokoun

Karty:   16. Hanzlík (CLI) – 29. Gabčo (MEL)

FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Blaha) – Kubelka, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Zapletal, Abrham, Rott

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusák) – Lehner, Zdržálek, Vokoun, Nečas, Gabčo, Šuba, Žampa, Gombáč, Šmejkal

Rozhodčí: Plzák – Lafek, Laštovička