Začátek utkání patřil hráčům Liberce, kteří vedli průběžně 1:0 a následně 2:1 zásluhou Vrabce a Henzla. Poté to byl pouze Mělník, který se dokázal brankově prosadit. První poločas skončil pro domácí poměrem 4:2, kdy se na všech gólech podílel osobně dobře hrající Pepa Gabčo.

Ve druhé dvacetiminutovce si vzali slovo opět domácí, kdy využili ojedinělého protiútoku a Žampou navýšili na hrozivých 5:2. V poslední čtvrtině zápasu to byli naopak liberečtí hráči, kteří byli lepším týmem. Postupnými akcemi a útoky dobývali branku Mareše. Na 5:3 a 5:4 snížili Baláž s Janáčkem. V závěru střetnutí se po skvěle sehrané PP trefil Henzl (5:5) a dílo dokonal 5s před koncem Vrabec, který udělal technickou ranou na 6:5 definitivní tečku za úvodním duelem letošní sezony.

Ohlasy:

Jakub Němec, trenér Olympiku:
,,Ztratili jsme jednoznačně vyhraný zápas. Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale brzy jsme se do zápasu dostali a v prvním poločase dominovali. Na začátku druhého poločasu jsme vstřelili branku na 5:2 a od té doby jsme úplně přestali hrát. Liberec nás zatlačil a po našich chybách trestal. Poslední minuty utkání jsme naprosto vypadli z role a soupeř nás za to potrestal. Hodně utkání ovlivnilo naše neproměňování šancí, kdy jsme nastřelili asi 6 tyček a vyloženě spálili několik dalších šanci. Asi jsme si za stavu 5:2 mysleli, že se nám už nemůže nic stát a než abychom se soustředili na vlastní výkon, tak jsme se věnovali velmi sporným rozhodnutí rozhodčích. Abychom ale v lize vyhrávali, tak musíme řešit vlastní výkon a nedělat chyby v obraně, s čímž se potýkáme celou přípravu a bylo to rozhodující i v tomto zápase.”

Dominik Zdržálek, hráč Olympiku:
,,Těžko se tenhle zápas hodnotí. 32 minut jsme lepší, vedeme 5:2 a nakonec jsme bez bodu. Úplně jsme přestali hrát. Byli jsme nedůrazný a soupeř nás tvrdě potrestal. Tahle porážka hodně bolí, ale věřím, že nás posune dopředu a hned v pátek s Lípou to napravíme.”

Pavel Bína, kapitán FTZS: ,,Úvod zápasu patřil nám, kdy jsme plnili vše, co jsme měli. Bohužel špatně odbráněný Pepa Gabčo otočil de facto sám zápas na 4:2, kdy se na všech 4 brankách Mělníku osobně podílel. Druhý poločas jsme museli takticky změnit a to se vyplatilo. Byť Olympik navýšil vedení na 5:2, tak jsme to byli my, kdo si šel za vítězstvím. Poslední desetiminutovku soupeř pouze odkopával míče a nevěděl si rady s naším vytaženým presingem. Upřímně málo lidí věřilo v to, že bychom mohli ještě ze středu Čech nějaký ten bod odvézt, ale povedlo se. Velice si cením přístupu všech, kteří do zápasu dali maximum a v obrat věřili. Ukázal se týmový duch, na kterém můžeme do budoucna rozhodně stavět.”

SK Olympik Mělník 5:6 FTZS Liberec

Branky: 4. Gabčo, 8. Baláž (vla.), 9. Gabčo (Mažári), 14. Vokoun, 28. Žampa (Zdržálek) – 1. Henzl (Vogt), 5. Kazda (Henzl), 32. Baláž (Daněk), 34. Janáček (Bína), 40. Henzl (Bína), 40. Vrabec (Kazda)

Karty:   13. Henzl (ZSL), 15. Vrabec (ZSL)

SK Olympik Mělník: Mareš (Rusak) – Lehner, Zdržálek, Vokoun “K”, Gabčo, Šuba, Žampa, Gombáš, Mažári, Šmejkal

FTZS Liberec: Vogt (Dlask) – Baláž, Bína P. “K”, Bína M., Vrabec, Kratochvíl, Kazda, Henzl, Janáček, Rumler, Daněk

Rozhodčí: Kaštánek A1: Černý O. A2: Laštovička Delegát: Černý M.