Trenér Jakub Němec byl u týmu svou první sezónu a hned dotáhl Olympik do playoff. A to ještě z krásného 6. místa. Sám ale musel do pár zápasů zasáhnout, když Olympik trápila velká marodka. To není ale pro něj nic neobvyklého, ještě minulou sezónu hrál za ”A” tým Olympiku a tuto sezónu odehrál i pár zápasů za ”B” tým ve 2. lize západ. Jak sám trenér v rozhovoru říká, je spokojen s tím, že se podařilo splnit letošní cíl, ale celkově spokojený být nemůže, aby měl stále motivaci posouvat tým dál.

Trenére, před sezónou jste řekl, že vaším cílem je postoupit do playoff, což se podařilo z šestého místa, panuje tedy ve Vás spokojenost?
,,U mě nikdy spokojenost panovat nemůže, protože potom by chyběla motivace a ”drive” se posouvat dopředu a jako tým bychom už jen stagnovali nebo se dokonce zhoršovali. Určitě jsem však spokojen s tím, že se nám podařilo splnit tento cíl, navíc z krásného 6. místa, což je pro nás maximum, kam jsme se mohli letos dostat. Týmy před námi jsou hodně odskočeny, protože jsou profesionální. My jsme se umístili nejvýše z amatérských týmů, což je velký úspěch. Se spoustou věcí však v sezoně spokojen nejsem, máme ještě hodně na čem pracovat, protože moje ambice kam by se měl tým v budoucnu posunout a jaký styl hry předvádět jsou velké.”

Chcete tedy v příští sezóně dosáhnout většího úspěchu?
,,Z pohledu výsledků budeme v příští sezoně chtít minimálně zopakovat letošní umístění. Chceme stabilizovat tým a posílit, aby byla v týmu větší konkurence a začlenit mladé odchovance stabilně do A-týmu. Mělo by se nám také uzdravit několik dlouhodobě zraněných důležitých hráčů. Nejdůležitější však pro mě bude, abychom předváděli kvalitnější výkony a hlavně vyrovnané výkony po celou sezonu a výkonnostně jsme se přiblížili profesionálním týmům.”

Jaký zápas byl podle Vás nejpovedenější a naopak, který Vás nejvíce zklamal?
,,Shodou okolností nejvíc pozitivně i negativně můžu určitě hodnotit zápasy se Spartou a Plzní. V domácích utkáních se nám tyto silné profesionální týmy podařilo porazit, na jejich půdě jsme však obdrželi nejvyšší porážky v sezoně. Jsme určitě nejvíc nevyzpytatelný tým v lize a na tom musíme hodně zapracovat. Je potěšující vědět, že když se nám vše sejde, tak jsme schopni kohokoli porazit. Na druhou stranu jsme také schopni předvést hodně špatné výkony a to musíme změnit.”

Na domácí zápasy chodilo poměrně dost fanoušků, co jste říkal na atmosféru na domácích zápasech?
,,Našim fanouškům musíme poděkovat za jejich podporu, protože jsou jedny z nejlepších v lize. Bez nadsázky je to i jejich velká zásluha, že jsme doma hodně silní, protože nás dokáží vyhecovat k výborným výkonům. Doufám, že jak porostou naše výkony v dalších sezonách, tak bude i jejich podpora ještě sílit a budou se scházet stále ve větším počtu.”

Velmi se dařilo Vokounovi, Gabčovi a Marešovi v brance? Hodnotíte to také tak nebo nejsilnější stránkou týmu byl týmový výkon?
,,Souhlasím, tito hráči byli po celou sezonu velkými oporami týmu. Musím však poděkovat všem hráčům, protože bez nikoho z nich by to nešlo a všichni mají podíl na týmovém výsledku. Zejména mě potěšili mladí junioři, kteří byli „hozeni do vody“ a zvládli to skvěle. Ukázali, že naše akademie je na velmi vysoké úrovni a že do budoucna budou oporami týmu.”

Budete zůstávat jako hlavní trenér a plánujete kádr nějak posílit?
,,To byste se musel asi zeptat někoho jiného (směje se). Ale vážně, určitě u týmu zůstanu. Mám tady dlouhodobý plán, na jakou úroveň chci tým dostat a před sebou ještě hodně práce. I proto musíme kádr doplnit o správné hráče, abychom se mohli posouvat. Nějaké změny v týmu proběhly již během této sezony a teď budeme pracovat dál na tom, aby do začátku přípravy byl tým dle našich představ.”

Chystají se celkově nějaké změny?
,,Nějaké věci se chystají, ale to si zatím ještě nechám pro sebe.”